Skocz do zawartości

Fedora 11 Nie Widzi Wszystkich Parytycji Windowsowych


koptus

Rekomendowane odpowiedzi

A te windowsowe to nie są jakieś szyfrowane albo skompresowane? Bo jeśli nie, to chyba jakiś bug Fedory. Ewidentnie widać, że na dysku z Windows sa tylko dwie partycje, obie primary i zajmują cały dysk.

Możesz pod Fedorą zainstalować gparted i sprawdzić ile w tym programie widać partycji NTFS. No i przede wszystkim czy są to partycje NTFS czy SFS. Ewentualnie czy możesz ściągnąć i wypalić obraz gparted LiveCD → http://sourceforge.net/projects/gparted/fi...ed-live-stable/

To niewielki obraz ok.110-120MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mount:

/dev/mapper/VolGroup-lv_root on / type ext4 (rw)
proc on /proc type proc (rw)
sysfs on /sys type sysfs (rw)
devpts on /dev/pts type devpts (rw)
/dev/sda1 on /boot type ext3 (rw)
tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,rootcontext="system_u:object_r:tmpfs_t:s0")
none on /proc/sys/fs/binfmt_misc type binfmt_misc (rw)
sunrpc on /var/lib/nfs/rpc_pipefs type rpc_pipefs (rw)
gvfs-fuse-daemon on /home/koper/.gvfs type fuse.gvfs-fuse-daemon (rw,nosuid,nodev,user=koper)
/dev/sdb1 on /media/0280292080291BA3 type fuseblk (rw,nosuid,nodev,allow_other,default_permissions,blksize=4096)

 

gparted livecd właśnie ściągam, zaraz napiszę co widzi obraz :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gparted widział tą partycje C jako ntfs, reszta była jedną masą jako unknown, coś tam, że nie mógł odczytać i podał mi kilka możliwych tego przyczyn:

-the file system is damaged

-the file system is unknown to gparted

-there is no file system available

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dla mnie sprawa od strony Fedory jest czysta - po prostu pogubiła się ze względu na jakąś nietypową konfigurację dysku. W czasie instalacji Windows musiałeś (świadomie lub nie) w jakiś dziwny sposób wykreować i podzielić na dwie partycje fragment dysku, na którym znalazły się dyski D: i E:

 

Jeszcze raz wysunę swoje podejrzenie o utworzeniu dysków skompresowanych albo zaszyfrowanych. Rozwiązania szukałbym raczej na forach o tematyce Windows, ale zacząłbym od sprawdzenia jak winda widzi partycję z dyskami D: i E: (nie z poziomu menedżera plików tylko z poziomu zarządzania dyskami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Mogę Ci chyba jeszcze tylko udzielić "inteligentnej" porady: zbackupować, zaorać, odtworzyć dane.

Tak jak mówiłem - oczy mi na wierzch wyszły ze zdumienia jak zobaczyłem, że partycje windowsowe są widziane jako SFS :) Pierwszy raz coś takiego widziałem. Poczekaj, może ktoś coś jeszcze wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koptus w jaki sposób utworzone były partycje pod Windows? I jakie to windy są: XP, 7? Z jakimś SP?

Hmm. IMHO skoro to Windows 2003 Server Enterprise Edition SP2 to może mieć niestandardowe opcje.

Może to coś w stylu partycja ukryta w innej partycji jak w TrueCrypt?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu błędów na dysku zainstalowałem testdisc.

Wybór dysku pokazuje mi coś takiego:

http://i33.tinypic.com/24q1gn4.jpg

Po wyborze tego pierwszego i później jego typu oraz opcji aby przeanalizował dysk pojawia się to:

http://i33.tinypic.com/214tdnm.jpg

Czyli znajomo wyglądające SFS. Bierzemy quick search i dostaje coś takiego:

http://i37.tinypic.com/t5ghtt.jpg

 

Naprowadziło kogoś na coś to? Coś dalej zrobić? Zmienić typ tych partycji?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem na różnych forach rozwiązaniem problemu jest zmiana typu partycji z dynamicznego na prosty (Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami). Przed tym trzeba zrobić backup oczywiście ;)

Sposób na 99% działa, nie sprawdzałem bo nie mam gdzie upchnąć tych danych ;)

Może się komuś to przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...