Skocz do zawartości

Samsung Z Ati


gregor_szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Acera właśnie z GT240M i powiem ci, że bez jądra z koji Fedora ma problemy z ruszeniem w trybie graficznym. Trzeba więc zainstalować ją za pomocą sterownika vesa i zainstalować ten pakiet:

 

http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=147895

 

Wtedy wszystkie pięknie chodzi. Oczywiście bez 3D, ale po to się kupuje laptopa z Windows. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raven -- a jak świeci matryca? Tego się boję bo róźnie piszą. Kusi mnie Acer właśnie.

Ma dobrego procka Link zostaje problem matrycy

 

Matryca mnie pozytywnie zaskoczyła. Mimo krytycznych opinii świeci równo i mocno, jedynie kąty są nieduże. Ale na szczęście cały czas patrzę na wprost ekranu, więc mnie to nie przeszkadza.

 

Jedyny problem z nowymi Acerami, jaki pozostał, to głośne zachowanie wentylatorów. Potrafi dokuczyć, ale z drugiej strony da się też przyzwyczaić.

 

@thof --a jaką markę proponujesz? W sumie to chyba kaźdy w tej cenie nie błyszczy ale....

Pozdrawiam

 

Ja mam bardzo dobre doświadczenia z ASUS-ami i HP (choć te drugie to już inna półka cenowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką markę proponujesz? W sumie to chyba kaźdy w tej cenie nie błyszczy ale....
No ja mam właśnie asusa i jest ok, ale przycisk wł/wył się popsuł i teraz nie wiem czy odsyłać i tracić dwa tygodnie, czy męczyć się z częściowo działającym przyciskiem. Dużo zależy od jak trafisz. Ja akurat trafiłem z taką wadą... Lapka szukałem przez 3-mc, aż w końcu doszedłem do wniosku, że jednak żaden w tej cenie nie zadowoli mnie. Nagle trafił się ten asus (ostatnia sztuka), który miał podzespoły lepsze niż konkurencja i dodatkowo nie miał windowsa, dlatego go wziąłem. Dużo ogólnie przeczytałem testów itp. i samsungi, które widziałem to miały tragiczne wykonanie (najlepiej widać jak laptop szybko się zużywa na wystawach w sklepach dla idiotów, czyli MM i Saturn itp.). Acer był jako opcja, ale że kupowałem laptopa na lata i acer był za dużym ryzykiem (wykonaniem odstaje od asusa, della czy lenovo). Całkiem niezłe są chyba Delle Studio 17, ale oni pchają do nich karty ATI. Ewentualnie lenovo, ale nie wiem czy dostaniesz jakiś model 17" w tej cenie. Ogólnie to wybór wydaje się być duży, ale jak trzeba kupić to nie ma takiego, który idealnie wpasowałby się w wymagania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za zainteresowanie i rady. Po namyśle stwierdziłem że jednak będę za lapkiem z kartą GT240M

Procek jak wyżej i koniecznie bez systemu. Nie chcę płacić panu BG za to że kupiłem sobie lapka :lol:

Zostają więc dwa modele Asus Link oraz Acer Link

Są podobnie wyposażone i różnica w cenie mała, ale mam czas do namysłu :rolleyes:

Jest też Dell Studio 1745 ale konf jak wyżej to 4k z systemem a to już odpada.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się tylko na ostrą jazdę, żeby postawić na tym Linuksa

Tiaa to czysta przyjemność, ale później jak działa ile radości ;)

Dysku sporo więc zmieści się i Fedora i Centos i FreeBSD :rolleyes:

a tak, że spytam jeszcze, ten czytnik linii papilarnych w Acerze nadaje się do czegoś w Fedorce ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa to czysta przyjemność, ale później jak działa ile radości ;)

Niewyobrażalna przyjemność, jak po dwóch dniach ciężkich bojów, angażowania developerów nouveau i kombinowania ze wszystkim, co się da, system wywala się losowo kilka razy dziennie bez żadnych znaków w logach. Liczę, że nowe jądro rozwiąże problem, ale boję się instalować, żeby nie popsuć znowu... I nie przejmuj się tym za bardzo, być może to przypadłość tylko mojego modelu (5739g), albo problem faktycznie zniknie z jądrem 2.6.33.

 

EDIT: wraz z ostatnimi aktualizacjami jądra, xorg-x11-server-Xorg, xorg-x11-drv-nouveau i libdrm częstotliwość zwisów znacznie spadła. Jest nadzieja. :)

 

Dysku sporo więc zmieści się i Fedora i Centos i FreeBSD :rolleyes:

a tak, że spytam jeszcze, ten czytnik linii papilarnych w Acerze nadaje się do czegoś w Fedorce ?

Pozdrawiam

System bez jądra z najnowszym DRM nouveau będzie działał wyłącznie w trybie VESA. Czytniki podobno działają dobrze, ale nie da się nigdy powiedzieć czy ten konkretny model nie będzie sprawiał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...