Skocz do zawartości

Błąd Podczas Aktualizacji


Pirouette

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymałem i wykonałem:

yum update mesa-libGL --enablerepo=updates-testing

Też to zrobiłem, niestety początjujący jestem i już nic nie zobaczyłem.

Migający ekran.

Skończyło się reinstalacją. Nawet na dobre wyszło bo teraz mam przynajmniej po Polsku w całości a przy poprzedniej instalacji część po angielsku miałem nie wiadomo czemu.

"Początkujący ale z chęcią do fedory podchodzący"- liczę na zrozumienie dla nooba :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod F12 nie ma zamkniętych sterowników (fglrx). Dla Twojej karty odpowiedni jest chyba radeon. Akcelerację powinieneś mieć zaraz po instalacji. Amd dość szybko zmienia wsparcie dla starszych kart na legacy, więc nawet jakby wyszedł sterownik, to pewnie i tak będzie wspierał tylko karty HD. Ja nie narzekam na otwarty sterownik, ale właśnie aktualizacje mesa-libGL są dość ważne i jak widać z tematu różnie to z nimi bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod F12 nie ma zamkniętych sterowników (fglrx). Dla Twojej karty odpowiedni jest chyba radeon. Akcelerację powinieneś mieć zaraz po instalacji. Amd dość szybko zmienia wsparcie dla starszych kart na legacy, więc nawet jakby wyszedł sterownik, to pewnie i tak będzie wspierał tylko karty HD. Ja nie narzekam na otwarty sterownik, ale właśnie aktualizacje mesa-libGL są dość ważne i jak widać z tematu różnie to z nimi bywa.

jeszcze przed nieszczęsną aktualizacją po której system mi się wysypał uruchomiłem compiza i strasznie mulił system. czyżby była to wina właśnie otwartego sterownika?

z góry przepraszam za brak fachowości ale dopiero co poznaje ten temat a szczerze jak wszystkich początkujących interesują mnie "wodotryski na ekranie" ale i stabilny system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z aktualizacją zażegnany - wszystko jest już dobrze, X-y też po niej wstały bez problemu. Jeszcze naprawią panele GNOME na przezroczystości i będzie OK :)

 

2099 - sterowniki otwarte Radeon. Sam mam X1250 i ich używam. Nie wszystko na nich działa (w sferze gier), ale najczęściej jeśli uruchomi się grę w okienku to działa OK. Choć z wydajnością jest różnie - Quake 2 w OpenGL na fulscreenie non stop był lekko spowolniony :-) Gdyby ktoś był zainteresowany, to maźnąłem małe how-to o uruchamianiu Quake II natywnego na dzisiejszych distrach ;) Ja mam taki komplet:

 

- mesa-dri-drivers

- mesa-dri-drivers-experimental (prawdę mówiąc nie wiem, czy coś mi experimental daje)

- xorg-x11-drv-ati <-- to są właśnie sterowniki otwarte.

 

Zainstalujesz to, ewentualny reset systemu i masz system na otwartych driverach (z automatu je załączy). Compiz śmiga mi na X1250 jak szalony (ale nie używam tej zabawki kolorowej - sprawdzałem dla testu), więc Tobie tym bardziej działać będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - mnie aktualizacje poszły bez problemu (dorzucili aktualkę plymoutha i driverów ati). Ludzie na Bugzilli też mówią, że wszystko już OK, a sam bug został zamknięty. No ale zależy kto czego używa - nie mam zainstalowanego qmmp, więc mnie to nie dopadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u mnie nic to nie daje
Bez tego extremelnux nawet by się nie włączył. Daje to jakąś akcelerację, ale na wydajność trzeba poczekać. Nie wiem czy to jest ten driver korzystający opraty na galium, ale chyba nie, bo jest za stabilny (galium da wydajność). Kernel 2.6.33 wprowadza spore zmiany do Galium3D i być może doczekamy się porządnej akceleracji (głównie w nouveau, ale też w ati i intelach) w najbliższej przyszłości. Btw. wspierane są R600/700.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...