Skocz do zawartości

Fedora 12 + Aktualizacja


gilban

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Mam Problem z aktualizacją systemu, po świeżej instalacji.

 

Gdy chcę zaktualizować system - wybieram okno aktualizacja z początku jest ok, potem przed pobraniem plików, wyskakuje najpierw okno że jeszcze coś trzeba doinstalować (16 plików), następnie zaraz potem dostaję okno z następującym tekstem i nie wiem co dalej robić (system kilka razy przeinstalowywałem ale to nie pomaga - dalej mam ten sam komunikat):

 

Wystąpił wewnętrzny błąd

Wystąpił niespodziewany błąd.

Proszę zgłosić ten błąd w systemie śledzenia błędów dystrybucji dołączając opis błędu.

Więcej szczegółów

 

 

Error Type; <class „yum.Errors.RepoError”> 
Error yalue: Error getting repository data for installed, repository not found File: /usr/share/PackageKitjhelpers/yum/yumBackend.py, line 3125, in <module> maino 
File: /usr/share/PackageKit/helpers/yum/yumBackendpy, łine 3122, in main backend.dispatcher(sys.argy[ 1:]) 
File: /usr/lib/python2 .6/site-packages/packagekit/backend.py, line 710, in dispatcher self.dispatch_command(args[0], args[1:]) 
File: /usr/lib/python2 .6/site-packages/packagekit/backend.py, line 657, in dispatch_command 
self.update_packages(only_trusted, package_ids) 
File: /usr/share/PackageKit/helpers/yum/yumBackend.py, line 1948, in update_packages 
signed = self._is_package_repo_signed(pkg) 
File: /usr/share/PackageKit/helpers/yum/yumBackend.py, line 1437, in i s_package_repo_si gned 
repo = self.yumbase.repos.getRepo(pkg.repoid) 
File: /usr/lib/python2.6/site-packages/yum/repos.py, line 121, in getRepo „Error getting repository data for $s, repository not found” $ (repoid) 

 

Jak to ugryźć, proszę o pomoc - czyżby ostatnia dobra Fedora skończyła się na ósemce :?:

 

Najnowsze ubuntu 9.10 też jest zwalone - po instalacji jego brak jest dźwięku oraz się zamraża nie wiadomo kiedy (wtedy pozostaje tylko sprzętowy reset). :(

 

Proszę o jakąś pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo tylko w starszych wersjach.

 

Dzięki - wszystko działa jak trzeba, sterowniki do Nvidii zainstalowałe tak jak było na fedora viki w poradniku i wszystko śmiga jak trzeba.

 

I mam jeszcze pytanie - aby nie zakładać kolejnego tematu zadam je tutaj:

 

po zainstalowaniu sterowników do Nvidii - karta Gforce 6600 grafika działa jak trzeba, ale w trybie wiersza poleceń (Ctrl + Alt + F2) mam rozdzielczość ekratu 740 na 400. A monitor ma rozdzielczość 1680 x 1050, czy da się jakoś to zmienić aby ta natywna rozdzielczość była wszędzie taka sama ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trybie wiersza poleceń (Ctrl + Alt + F2) mam rozdzielczość ekratu 740 na 400. A monitor ma rozdzielczość 1680 x 1050, czy da się jakoś to zmienić aby ta natywna rozdzielczość była wszędzie taka sama ?

W pliku /boot/grub/grub.conf na końcu lini kernel dopisz parametr vga=792 (czyli 1024x800)

lub większa z tabelki: kody VGA przy czym jak wynika z wikipedii pewne kody powyżej są niestandardowe.

 

Więcej na temat grubasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...