Skocz do zawartości

Alternatywa Dla Wine


alkuzad

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to nie poza Cedegą, które także wywodzi się z projektu wine, ale było to tak dawno temu, że trzeba traktować cedegę i wine jako dwie zupełnie różne aplikacje. Cedega jest płatna, a tu http://www.cedega.com/gamesdb/ znajdziesz bazę gier wspieranych.

EDIT: A i oczywiście CrossOver http://www.codeweavers.com , ale ten projekt jest bardziej nastawiony na aplikacje niż gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że nie wszystkie. Niektóre z instalatorów są dla natywnych gier. Oznacza to, że nie zainstalujemy za pomocą instalatora gry Heavy Metal: FAKK2 wersji Heavy Metal z Windows. Chodzi o to, że niektóre z instalatorów Liflg są uaktualnionymi instalatorami dla wersji Linuksowych - nie instalatorami dla gier dla Windows,które zrobią nam natywną wersję.

 

Do tematu - bez Wine nie da rady. Praktycznie wszystko bazuje na Wine - Cedega jak i CrossOver. Różnica taka, że Cedega (która może przestanie być produkowana) to dopracowane Wine pod kątem paru gier, a CrossOver to dopracowane Wine względem paru programów (obie aplikacje mają listę supportowanych aplikacji, które działają - inne już niekoniecznie). Samo Wine to taki nieoszlifowany produkt wyjściowy dla komercyjnych appsów na nim bazujących (i tak jest w istocie). Z czasem Wine potrafi tak irytować, że przekracza to granice zdrowej irytacji. Używam, gdy naprawdę muszę - szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś inna możliwość na odpalnie stricte Windowsowych gier na Linuxie bez używania Wine (albo softu na nim bazującego jak PlayOnLinux) oraz bez wirtualizacji Windy ? Pytam z ciekawości czy taka alternatywa istnieje

 

Tak naprawdę nie potrzebujesz alternatywy dla Wine lub wirtualizacji Windows. Przeciez w systemie Windows nie uzywałeś czegoś jak Wine lub Virtualbox do uruchamiania gier. Jeśli chcesz w prosty sposób uruchmiać gry z Windows to instaluj gry z Windows na systemie dla którego zostały stworzone. Natomiast jesli chcesz grać na systemie Linux to polecam korzystać tylko z wersji gier dla niego tworzonych. W tym przypadku nigdy nie będziesz musiał używać Wine , Cedega itp.

 

Niektóre (głównie starsze) gry można zainstalować dzięki instalatorom od Loki.

 

http://www.liflg.org/

 

Niektóre? W ten sposób możesz zaintalowac zaledwie kilka gier. Wynika to z faktu ,że kilka firm zrezygnowało z zarabiania na wersjach dla Linuksa i udostepnilło je za darmo.

Większość komercyjnych gier dla Linuksa jest przygotowywanych jako odzielne wersje dla Linuksa dostępne za odpowiednią opłatą. Sytuacja jest praktycznie taka sama jak w przypadku systemu Windows. Zaletą natywnych gier dla Linuksa jest prosta instalacja, pomoc techniczna i znakomita szybkość działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...