Skocz do zawartości

Co Myślicie Po Przeczytaniu Tego Tekstu ?


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

A to oznacza, że wywalajmy wszyscy Linuksa i OpenOffice oraz wszystko OS, kupujmy jedynego legalnego BOX Windows 7 za 1000zł, dokupujmy MS Office 2007 (w końcu OpenOffice to OS). Przy okazji zmodernizujmy nasze maszyny, by Windows raczył łaskawie jakoś śmigać.

 

Na poważnie - to jest chore, szczególnie to, że według MS to OpenSource łamie 200 ileś ich patentów... To nie jest śmieszne bo jeszcze kiedyś okaże się, że dzięki MS używanie Linuksa będzie tak samo nielegalne jak piracki Windows. No ale to się dzieje i nic nie poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stek bzdur

 

dla większości amerykańskich pseudo-"ekonomistów" konkurencyjność, gra rynkowa itp.. jest równoważna z zapewnieniem sobie monopolu na rynku.

Jeśli coś nie jest po ich myśli to jest złe, pirackie, be i nalezy z tym walczyć najlepiej za pomocą wyszczekanych lawyerów

o typowo amerykańskich nazwiskach ( goldberg, goldman ... itp... nie jestem rasistą/ksenofobem )

 

Darek - zobacz sobie film "Revolution OS" - zwłaszcza wypowiedzi Stallmana i Linusa.

 

P.S. nadzoruję jeden z tarnowskich hoteli - zdażyło mi się konfigurować podłączenie do internetu dla AMERYKAŃSKIEGO INŻYNIERA :)

który próbował włożyć wtyczkę od kabla modemu do gnizada lan i dogwizdać się do jakiegoś firmowego vpn-u

Po 30 minutach tłumaczenia że to nie ta dziura nie ten kabel i że to nie możliwe że wcześniej mu działało, itd ... wyciągnąłem swojego lapka z F 11

facet pyta co to za system,

ja - że to Linuks -

A gośću na to : So, are you hacker ??

skarpety mi spadły ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psy szczekają karawana jedzie dalej, trochę mi to przypomina sytuację kiedy jakiś głupi polityk chlapnie jęzorem że to i tamto a wszystkie media to podłapują że jest plan wprowadzenia ustawy i to już w zaawansowanej formie, jednak nie dajmy się nabierać na artykuły rodem z "Faktu".

 

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale żądania IIPA już chyba były kiedyś wyśmiewane,

 

U.S. Army też używa Open Source - na nią też nałożą embargo

 

Bez jaj, IIPA to może sobie chcieć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię sobie papugę na ramie.

 

Nie należy brać na poważnie każdego o skrajnych poglądach. Nie można zabronić wolności, a każdy ma prawo rozporządzać swoimi dobrami wedle uznania. Jeśli zabronisz wolności, wprowadzasz dyktaturę, a ta zawsze kończy się rewolucją. Koło się zamyka i jedziemy dalej.

 

Chcą zasiać panikę, ale to może się na nich źle odbić. Przytaczając informacje z wykładów o Ekonofizyce, na szumie między opcjami politycznymi, nowych członków zyskuje zawsze ta mniejsza. Powód jest prosty, Ci niezdecydowani rozważają ponownie "za" i "przeciw". Krótko mówiąc, lepiej by dla nich było nie zwracać uwagi opinii publicznej na open source.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Raport również pozwala na nakładanie sankcji handlowych na kraje „niepoprawne handlowo" (w domyśle "politycznie”) dla gospodarki amerykańskich firm".

USA nałożą sankcje na Chiny? (wschodząca demokracja to to nie jest, a i jeśli chodzi o odsetek legalnego softu to też nie jest najlepiej). tylko ciekawe komu amerykanie opchną swoje obligacje...

nie pierwszy taki tekst, i nie ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA nałożą sankcje na Chiny?

HEHEHE właśnie tylko problem w tym że jeśli tylko pojawi się plotka o tym że pierwszy lepszy partyjny bonzo

śnił o przewalutowaniu rezerw z usd na eur - natychmiast rynki panikują, kurs dolara leci na łeb

a Obama musi wygłosić jakieś płomienne przemówienie

 

Średni przeciętny amerykanin to debil i karma dla Banth... i zdania nie zmienię ( empiryczne rozpoznanie na kilkudziesięciu osobnikach obojga płci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stany są zadłużone w chinach w takim stopniu że, Chiny mogą wujka Sama puścić z torbami. Nikt jednak nie rozważa takiej opcji bo zabiło by to największy rynek zbytu Chin.

Aczkolwiek środek ciężkości w światowej gospodarce i polityce przesuwa się na daleki wschód. A nie ma co się oszukiwać kto ma pieniądze ma władzę.

 

Wracając do tematu... Ręce opadają.

IIPA bym tak do końca nie lekceważył, jeśli będzie skutecznie lobbować w kongresie, może doprowadzić do przeforsowania rozwiązań prawnych które ograniczą możliwości rozwoju oprogramowania na wolnych licencjach. Jak by nie było zrzesza RIIA i inne potworki, a te już pokazały co potrafią.

Czasem się zastanawiam jak by się skończyła "nuklearna" woja patentowa między MS a światem Open Source. Niby OS narusza 200 patentów MS, ale jakoś nikt nie wie jakie i pewnie się nie dowiemy.

Ciekawe jak by się rozwijały firmy produkujące soft i w ogóle świat IT bez użycia wolnego oprogramowania? Wydaje mi się że stanęłoby wszystko na długie lata.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prędzej mi tu kaktus niźli pozwolę Micro****owi na takie kroki

To, że nasza skarbówka ponoć twierdzi, że Linux ściągnięty z internetu i zainstalowany w taki sposób na komputerze firmowym to nielegalny OS to jedno ale to w tym tekście jest to już lekka przesada, nie oddam dysku z Linusiem nikomu, będę bronił Linuksa całym sobą...

HAIL TUX

Śmierć Microsoftowi ]:->

 

Jeszcze jedno

"...każdy kto korzysta z Open Source jest Piratem!"

W takim razie ja będę kapitanem jednego ze statków, ahoy && yarrrr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nasza skarbówka ponoć twierdzi, że Linux ściągnięty z internetu i zainstalowany w taki sposób na komputerze firmowym to nielegalny OS

 

no nie tu się nie zgodzę

skarbowy nie bada licencji, legalności itp..

dla nich ważne jest że firma używając darmowy soft osiąga przychód w postaci oszczędności - podlegający opodatkowaniu

od razu ubiegnę pytanie - jak wyliczyć należny podatek od softu wartości zero zł

otóż chłopcy ( i dziewczęta ) nie w ciemię bici w kilkunastu tego typu sprawach w polsce

uśrednili wartość iluśtam np. systemów biurowych lub magazynowo-handlowych ...itp; i wyliczyli podstawę do opodatkowania

 

żywym przykładem jest jedna z firm która za friko rozprowadza podstawową wersję swojego systemu ( fit faktura )

jednocześnie proponuje nabycie programu za 50 zł netto dla świętego spokoju od strony US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno trochę sprawę skróciłem bo była o tym debata na 3 strony forum gdzieś ale skrótowo wygląda to tak, że jeśli zainstaluję w firmie Linux ściągnięty z internetu to to jest niezbyt w porządku, dla świętego spokoju jest jeszcze kupno gazetki czy coś ale trzeba "kupić Linux", a hasło to brzmi conajmniej komicznie (tak wiem, jest Mandriva w wersji płatnej czy też Red Hat ale chodzi o ogólne pojęcie Linux jako darmowy OS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge uwierzyc

 

Po przeczytaniu tego "zlomu" to jeszcze bardziej nienawidze USA.

 

Najwiecej biora, najmniej daja i jeszcze chca wiecej i wiecej lobuzy jedne

 

Ja jakbym mogl i umial napisac soft w miare przyzwoity to z pewnoscia bym wrzucil darmo do sieci, dla spolecznosci

dla ogolnej satysfakcji a nie pajacom dawac zarabiac miliardy (bo tyle maja !!)

 

Przyznam szczerze ze mam tez windowsa - oryginalnego - sic!

Bo uwazam ze piractwo to kradziec i koniec.

Uzywam windowsa jako konsoli do gier (oryginalne gry takze) i tyle.

 

 

Absolutnie wszystko inne robie pod linuxem i predzej jajo zniose niz mi zabronia uzywac mojej fedorki :-)))

 

Szczerze dziekuje calej spolecznosci wolnego oprogramowania za pomoc i rozwoj !!

Wiwat OPENSOURCE !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...