Skocz do zawartości

Banalny Problem Z Instalacją


Nifir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie głupie pytanko. Robiłem aktualizację Fedory z 10 na 12 i szlag mi trafił aktualizację w trakcie procesu, więc muszę zainstalować F12 już w standardowy sposób. Podczas instalacji jestem standardowo pytany o:

_DSC7040.JPG

_DSC7041.JPG

I teraz moje głupiutkie pytanko, czy na pewno moje dane się nie stracą? ustawiłem standardowe partycjonowanie na dysku podczas dawnej instalacji, a mam tam około 600GB moich danych których nie chciałbym stracić... Instalator ostrzega, że usunie wszystkie dane z ponownie partycjonowanych dysków - pytanie czy przy "zastąpieniu istniejącego systemu Linux" jest dysk ponownie partycjonowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz w pierwszym oknie "create custom layout" i ręcznie zaznacz istniejące partycje: / formatuj, /home daj pozostaw bez zmian. Automat zastąpi Ci istniejące partycje i utworzy nowe (domyślnie LVM).

 

[Edycja] O widzę że w końcu create custom layout jest też po polsku, czyli utworzenie własnego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli linux byl instalowany jako jedna partycja (tylko na /) to wyczysci ta partycje i razem z nia twoje dane. Najprosciej byloby pod gparted stworzyc partycje ext 10-15gb pod system (wyciac kawalek z tego co juz masz na dysku) i podczas instalacji wybrac ze to na niej ma byc system. Dane zostana i system bedzie zainstalowany. Nie wiem tylko czy mozna przy instalacji dac pozostala czesc partycji jako /home i czy on jej nie przeformatuje. Ale jesli nie to jedyna trudnosc to w ustawieniu montowania starej partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...