Skocz do zawartości

Czy Kde 4.4 Musi Być Wolniejsze Niż Gnome


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem u siebie takie zjawisko ; praktycznie na każdej dystrybucji jeśli uruchamiam Gnome to po ukazaniu się pulpitu szybko wyskakuje kilka ikonek w trayu i system jest gotowy do pracy . W KDE 4.4.1 jest znacznie wolniej ; pomimo ukazania się pulpitu . nie widać ikonek w trayu .Dopiero po kilku sekundach niespiesznie zaczynają wyskakiwać a jako ostani pojawia sie dymek z informacją o uruchomieniu urządzenia dźwiekowego ALC 662 czyli karty dźwiękowej .Na windows też jest tak samo ; ukazanie sie pulpitu nie oznacza że można rozpocząć prace z systeme .

Trzeba poczekać aż wszystkie ikonki w trayu dokładnie wyskoczą .

Zaznaczam że mam 2 GB RAM-u .

Czy mogę coś zrobić aby rozruch KDE 4.4 na linuksie był szybszy niż windowsa 7 :?:

Jakieś sugestie :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KDE 4.3.3 było - Ustawienia systemowe KDE (System Settings) / Zaawansowane / Automatyczne uruchamianie - i powyłączać co niepotrzebne. Jeszce gdzieś w ustawieniach programu poszukać czy nie jest włączone automatyczne uruchamianie. Jaki aplet/program wczytuje się najpóźniej?

 

U mnie jest tak samo, choc KDE jako takiego nie używam. W GNOME pojawia sie jak piszesz, wczytuje, już wszystko jest, a jak kliknę na menu to muszę sobie chwilę poczekać aż ikony/pozycje zostaną wczytane - ot takie rzeczy, w jednym są takie kwiatki w innych nie ma.

 

U mnie i tak WInda 7 wczytuje sie najszybciej bo nic nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpóźniej wczytuje sie urządzenie dźwiękowe ;

darek@dhcppc0:~$ arecord -l
**** Lista CAPTURE urządzeń ****
karta 0: Intel [HDA Intel], urządzenie 0: ALC662 rev1 Analog [ALC662 rev1 Analog]
  Urządzenia podrzędne: 1/1
  Urządzenie podrzędne #0: subdevice #0
karta 0: Intel [HDA Intel], urządzenie 1: ALC662 rev1 Digital [ALC662 rev1 Digital]
  Urządzenia podrzędne: 1/1
  Urządzenie podrzędne #0: subdevice #0

Nie wiem czy to jest potrzebne że przy każdym starcie KDE w trayu pokazują sie ikonki układu klawiatury i drukarki.

Układ klawiatury od początku jest ustawiony na polski drukarka działa prawidłowo ,

Więc po co czekać na ich ikonki przy starcie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania http://www.santyago.pl/blog/read/2010/02/1...le-w-koncu.html

Dziwi mnie strasznie mała (40 Mb) różnica w LXDE przy odpalonej przeglądarce, menedżerze plików itp.

U mnie Kde przy: compiz + firefox + konsola + dolphin + nepomuk (bez strigi i akonadi) żre ok 410 Mb, na czysto ok 300. Gnome natomiast przy odpalonych aplikacjach zajmuje 300 Mb. Ale sam nepomuk zajmuje 80-90 Mb, więc aż takiej różnicy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpóźniej wczytuje sie urządzenie dźwiękowe ;

 

U mnie było tak samo począwszy od KDE 4.0.3. No to chyab sie inaczej nie da, trzeba czekać. Notabene u mnie jeszcze się wczytywały dość późno ustawienia sieciowe i jakiś aplet do montowania urządzeń. A reszta w normalnym tempie.

 

A te 2 ikonki o których piszesz - hmmm. Pewnie można wyłączyć gdzieś zmianę ukłądu klawiatury i kolejkę drukowania, tylko nie wiem czy w autostarcie czy w innych ustawieniach. Ja w każdym razie ich nie miałem, może sam wyłączyłem - na pewno się nie pokazywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kde przy: compiz + firefox + konsola + dolphin + nepomuk (bez strigi i akonadi) żre ok 410 Mb, na czysto ok 300...
Nie ma sensu porównywać z uruchomioną przeglądarką. No chyba, że włączyłeś bez otwartych kart i z wyłączonymi pluginami, czyli na standardowej konfiguracji. Też ważne na jakiej dystrybucji odpalone jest kde, bo jak wiadomo tutaj też mogą być spore rozbieżności.

EDIT: Też u siebie sprawdziłem, bo akurat na archu mam KDE 4.4 i gnome. Gnome po odpaleniu na domyślnych ustawieniach zajmuje 175MB pamięci (fizycznej), a KDE (mniej więcej te same funkcje, czyli bez efektów pulpitu i nepomuka) zajmuje 206MB. W sumie jak dla mnie różnica żadna. Czyli nie jest tak źle. W standardzie na KDE otrzymujemy nepomuka i efekty pulpitu (akonadi też można przez przypadek włączyć) i pewnie stąd ta rozbieżność w pomiarach. IMO te funkcje powinny być jako opcjonalne tym bardziej, że efekty pulpitu są bardzo wolne. Po uruchomieniu zauważyłem, że trochę jakby przycinało czasami i faktycznie włączyłem miernika fpsów i właśnie liczba ramek skacze od 50 do 60fpsów (czasami nawet mniej). To raczej nie powinno tak wyglądać. Na tej karcie graficznej odpalam nawet nowe gry i jest stałe 60fpsów, a tu przy zwykłych efektach pulpitu grafika nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś wam powiem coś ciekawego ; zainstalowałem i zupgradowałem Suse 11.2

Mam teraz też najnowsze KDE 4.4.1 na Susku i o dziwo startuje ono szybciej niż np na Ubuntu czy Fedorze :D

Od czego to zależy że na Suse najnowsze KDE jest mniej ociężałe niż na innych dystrybucjach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz na autostarcie jakieś programy w gtk ( np. network manager?? )

Suseł to najsolindniej moim zaniem przygotowana dystrybucja KDE-Linux, więc można się spodziewać lepszego zachowania.

Nie chciałbym znów flame-u wywołać, ale jeśli chodzi o KDE to fedora w porównaniu z zuzią słabo się stara.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W sumie to nie rozumie problemu, co z tego że coś tam się ładuje w ,,traju'' (i bez przesady trwa to zaledwie kilka sekund) jak normalnie po ,,pojawieniu'' się KDE mogę bez problemu natychmiast odpalić konsole, eclipsa czy odpalić jbossa nie czekając na pojawienie się każdej z ikonek w ,,traju'', żadne z ww programów nie składa.

W porównaniu z Windows Xp który podobnie jak moja F11 z KDE 4.4.1 używany jest na produkcji z analogicznym zestawem narzędzi to moja F11 to piekielny demon szybkości (konfiguracja sprzętowa bardzo podobna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...