Skocz do zawartości

Wolny Interent We Francji


wojtii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem takiego typu.Mieszkam jakieś 30 km od najbliższego Hotspotu (McDonalds) gdzie korzystam z darmowego internetu. Ostatnio zauważyłem w rejonie mojego miejsca zamieszkania siec którą nie jest zabezpieczona. Korzystałem z niej az do momentu kiedy przyszedł jakiś Francuz i powiedział ze korzystam z jego łącza. Łączyłem się najzwyklej w świecie bez wpisywania jakichkolwiek kluczy zabezpieczających sieć. Połączenia z ta siecią były z mojego auta które zawsze parkowałem na parkingu w miejscu publicznym, nie była to niczyja posesja ani teren prywatny. Teraz ten człowiek zarzuca mi, ze korzystałem z jego łącza i ma jakieś obiekcje. Starałem sie wytłumaczyć iz jest to siec niezabezpieczona i free, wolna i nie miałem pojęcia do kogo należy. Co w takim przypadku mam zrobić jeżeli ta osoba nadal będzie mnie nachodziła w tej sprawie ?

 

Nie złamałem żadnych zabezpieczeń i nie włamałem sie do żadnego urządzenia czy komputera nadającego ten wolny sygnał, łącza internetowego

Z pozdrowieniami - wojtii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny problem, ale nie do działu "Bezpieczeństwo"? Przenoszę.

 

A ten Francuz to tak na parkingu w aucie Cię nachodzi? Skąd on wie, że to Ty a nie ktoś inny? Jeśli jest tak jak to opisałeś, to powiedz mu, żeby spadał na żabie udka i ślimaki. I niech sobie sieć zabezpieczy. To jego problem a nie Twój.

Z drugiej strony nie znam ni w ząb prawa francuskiego a poza tym ze zwykłej uczciwości jeśli facet sobie nie życzy, to należy przestać korzystać z tej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...