Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją [fedora 12]


mihal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam ciężki problem ze swoim komputerem. Bardzo zależy mi aby posiadać na swoim pc fedorę i windowsa. A więc od początku: pobrałem livecd fedory 12, w biosie ustawione tak jak trzeba. Pojawia się czarny ekran z logiem HP i napisem, że aby wejść do menu.... Dioda przy dysku jak i przy napędzie dvd cały czas pracuje, ale trwa to w nieskończoność i nic się nie uruchamia. Skoro nie działa livecd pobrałem obraz na dvd i postanowiłem od razu zainstalować system. Za pierwszym drugim i trzecim razem miałem taki problem: instalator się uruchamiał,system się instalował a po ponownym uruchomieniu komputera na ekranie pojawiał się tylko komunikat: non - system coś tam dalej. Musiałem od nowa instalować windowsa - tak zrobiłem 4-krotnie, za każdym razem to samo. Za piątym razem, nagle w czasie instalacji systemu(kopiowanie plików itd) ekran robił się czarny i znowu non-system. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Nie znalazłem, aby ktoś miał podobny problem. Dodam, że kiedy już poddałem się fedorze, zainstalowałem mandrive, najpierw chciałem z dvd ale w czasie uruchamiania instalatora pojawiał się komunikat "fatal error in initialization" lub coś w tym stylu. Aktualnie mam zainstalowaną mandrivę one 2010 z live cd, ale zależy mi aby zmienić mandrivę na fedorę.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można by znaleźć opis tej innej procedury którą trzeba zastosować w przypadku płyty LIVE CD ?

Zainstalowałem dziś Fedorę 13 BETA z płytki "live CD - KDE .

Ale niestety po tym nie chciał sie uruchomić windows ; wywalił że "urządzenie jest niedostępne" .

I musiałem zrobić X;/bootrec /fixmbr :lol:

A co ciekawe FREEBSD 7.3 które jest zainstalowane pośrodku , pomiędzy winshitem a Fedorą 13

uruchomiło sie prawidłowo :unsure:

Jak więc z płytki "live-CD - KDE " przywrócić gruba :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zastanów się jaka masz konfigurację partycji na dysku i sprawdź jak to się ma do wpisów w grub.conf

O ile wiem z płyty live nie uruchomisz trybu rescue, ale mogę się mylić. Najprościej ściągnąć obraz "netinst" - to raptem coś koło 200MB i tam tryb rescue jest dostępny z menu startowego.

BTW przeczytaj dokładnie co jest napisane pod linkiem podanym wyżej przez thofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...