Skocz do zawartości

Tanie Gry Na Linuksa...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego gry na konsole i tak schodzą po kosmicznych cenach? Bo masz 100% pewności że tą grę odpalisz i będziesz mógł w nią grać. Jak jest z grami na Linuksa? To jest raczej loteria i jak mam dać powiedzmy 70zł za grę która może się uruchomi to ja podziękuję...

 

Powiem, że wiem co masz na myśli. Doskonale wiem ile nerwów zjadło mi odpalenie Shogo: MAD czy SiN. Niemniej o ile produkcje OpenSource mogą się sypać i po prostu nie uruchomić, o tyle gry od ludzi np. z LGP mają wsparcie techniczne i autoupdater, przy czym są na bieżąco łatane by działały na najnowszych distrach. A w razie jeśli nie działa, to pomoc techniczna tak długo będzie tłukła temat, aż gra zadziała :D Z doświadczenia wiem że sterowniki dużo dają ciała lub pomagają. Przykładowo u mnie demo postala drugiego nie chciało się uruchomić na własnościowych Catalystach a batalisk był jednym wielkim schrzanieniem ekranu. A o dziwo na otwartych sterach działa i to i to. Dlatego zwykle producent pisze, że nie bierze odpowiedzialności za zabugowane drivery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Z reguły staram się unikać bezcelowych a zarazem płytkich konfrontacji. Jednak muszę sprostować kilka faktów.

 

@ ra-v

Większej bzdury nigdzie nie widziałem. Nie ma czegoś takiego jak gra dla wine. Ponieważ nikt ci nie zagwarantuje, że ta sama gra będzie działać w nowszej wersji. Niestety takie skrzywione poglądy są bardzo powszechne co gorsza rzesza osób z ogromną zaciekłością i agresją traktuje wszystkie próby prostowania tego zagadnienia.

 

Wupra zabija cenami to nic dziwnego, że nikt tam nie kupuje (nie wszystkie są zawyżone, ale większość). Co do gier 3D to jeśli ktoś pisze silnik w OpenGL to może faktycznie przeportowanie nie jest jakieś bardzo kosztowne (chociaż id tech ciągle zastanawia się na Rage), ale jeśli gra powstaje całkowicie w oparciu o DirectX (czyli zdecydowana większość gier) to na pewno jest to nieopłacalne.

 

Widocznie nie rozumiesz, że w mojej ofercie są dostępne gry na Linuksa ich cena może być tylko porównywana z grami na Linuksa w innych sklepach. Odnoszenie się do cen dla Windows jest tak samo bzdurnym argumentem jak porównywanie np. ceny gry World of Goo w polsce (19,99 PLN) i w Wielkiej Brytanii (14,99 GBP = 73,60 zł). Po prostu inny rynek inna grupa docelowa. Jesteś świadom iż pierwsze twoje zadnie jest pomówieniem i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wczytaj jeszcze raz mój sklep zmień walutę na USD, następnie wczytaj Tux Games i porównaj ceny.

 

Bo ja wiem czy ceny są zawyżone dla gier które możesz kupić w empiku tylko dla Windows (dostajesz wybrakowany egzemplarz). Moja cena dla takich gier musi być wyższa ponieważ musi pokryć koszty przygotowania instalatora i dołączenia dodatkowej płyty z instalatorem, do tego otrzymujesz pomoc techniczną. W przypadku otrzymania wadliwej kopii gry lub instalatora masz prawo do bezpłatnej wymiany. Również nie bez znaczenia jest poziom sprzedaży, im mniejszy tym wyższe są ceny. Nie zapominaj, iż podejmowałem próbę obniżenia cen gier RuneSoft na Linuksa, niestety rezultaty były fatalne, chociaż zdecydowałem się poczynić działania zmierzające do obniżenia ceny chociaż jednej gry Airline Tycoon Deluxe (wersja Deluxe nigdy nie była wydana w Polsce dla Windows, jedyna wersja dla Windows została wydana w Niemczech w języku niemieckim.

Reasumując ja coś robię w przeciwieństwie do większość osób które tylko krytykują i zniechęcają potencjalnych klientów. Myślisz, że nie próbowałem obniżyć jeszcze bardziej ceny gier LGP?

Bardzo dużym problemem jest wszech panująca obojętność w stosunku do gier na Linuksa, częściowo wynika ono z głupiego przekonania, że gry na Linuksa=gra dla Windows + wine.

Niemniej piłka jest po waszej stronie i od was zależy czy będziecie strzelać do bramki przeciwnika czy też, będziecie ciągle strzelać samobóje (tak jak to jest teraz).

 

Rage na DirectX? Chyba nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz jak również nic nie wiesz na temat portowania i zasad panujących na rynku gier komputerowych, które w większości są chore (nie odnoszę się tutaj do Linuksa tylko do całego rynku).

 

Proszę nie wykorzystywać jako przykładu biednego użytkownika Windows który nie korzysta z Linuksa ponieważ nie ma dla niego ogromnej liczby gier lub też gry pod wine nie działają. Taka argumentacja jest bezsensowna i nic nie udowadnia ponieważ nie prezentuje zdania osób zainteresowanych, tylko służy do ignorowania całego zagadnienia.

 

Chcesz gier na Linuksa to "Put your money where your mouth is" w innym razie można tylko wygadywać bzdury nie mające nic wspólnego z rzeczywistością i podpisywać durne petycje które nie są traktowane poważnie.

 

P. S. Podaj tytuły gier które według Ciebie nie mają zawyżonej ceny, może taka informacja będzie użyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wupra niepotrzebnie tak się rozpisywałeś, bo teraz ja muszę odpowiedzieć :)

W sumie zdecydowaną większość tego co napisałeś to wiedziałem już wcześniej, ale to nie zmienia faktu, że ceny gier są wysokie dla przeciętnego użytkownika linuksa (zawyżone to faktycznie złe słowo, bo większości tytułów nie ma w normalnych sklepach i nie ma co zawyżać). W niektórych przypadkach ceny aż biją po oczach, przykładowo Gorky17 czy Knights and Merchants, które były jakieś 10 lat temu w miesięczniku za 10 zł. No dobra ja rozumiem instalator + tych gier nie ma już w sklepach, ale 100zł... W sumie to nie jest nikogo wina, że gry na linuksa są drogie. LPG stara się, ale jak na razie z marnym skutkiem. To nie jest tak, że krytykuję Twoją pracę, przeciwnie wręcz podziwiam za to, że zrealizowałeś ten pomysł i nadal jakoś utrzymujesz się na rynku. Pomimo że jesteś u nas monopolistą to domyślam się, że wielkich pieniędzy na tym nie zarabiasz, więc utrzymywanie sklepu tylko dla idei tym bardziej zasługuje na szacunek. Po prostu w poprzednim poście napisałem jedno zdanie co myślę o Wupra, a Ty od razu wskoczyłeś z pomówieniami. Przecież wiem, że ceny są takie jak na to pozwala sytuacja. Sam, pewnie jak większość nie pchałbym się w taki interes, dlatego Tobie życzę jak najlepiej, oby Wupra doczekała czasów, kiedy nie trzeba będzie wykopywać trupów sprzed kilku lat, chociaż Airline Tycoon to bardzo dobra gra. Do tego potrzebny jest chyba prawdziwy rok linuksa na desktopach na co się nie zapowiada w najbliższym czasie :)

Rage na DirectX?
Gdzie ja takie coś napisałem? Przecież napisałem o OpenGL i w tym kontekście wspomniałem o Rage, więc nie widzę tu związku z DirectX (pomijam fakt, że DirectX jest w jakimś stopniu użyty w idTech 5). Rzeczywiście o portowaniu nic nie wiem, ale wiem, że teraz większość nawet dużych firmy (np. id Software) podlega pod jeszcze większych dystrybutorów ich gier (ZeniMax), którzy mają na celu zmaksymalizowanie zysków, czyli port na linuksa się nie kalkuluje.

P. S. Podaj tytuły gier które według Ciebie nie mają zawyżonej ceny, może taka informacja będzie użyteczna.
Ogólnie to dodatkowe kilka zł za instalator to nie jest dużo, czyli np. Doom 3, ET:QW, Postal X, Unreal mają ceny jak najbardziej ok. A przecież nie zawsze to było kilka zł. Reszty nie znam, bądź ich cena jest IMO za wysoka. Dla mnie 100zł za dowolną grę lub 50zł za arkanoida to dużo. Btw. będziesz miał Amnesię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thof

Po pierwsze pomówienia są karalne, tym bardzie twoja wypowiedź w jednoznacznym stopniu zniechęca do odwiedzenia mojego sklepu, chociaż nie ma ku temu absolutnie żadnego powodu.

 

Nic nie poradzę na to, że Gorky 17 i Knights and Merchants zostało wydane na Linuksa ze sporym opóźnieniem, w zasadzie to nie wiele brakowało aby Gorky17 nigdy nie miało wersji na Linuksa. No i co z tego, że jakaś gra jest dodana do gazety w zamian za darmową reklamę w tej gazecie (zapoznaj się z cennikiem reklam w CD-Action wtedy będziesz wiedział o czym mówię) czy to w jakimkolwiek stopniu wpływa na to ile ta gra jest teraz warta. Gdyby w Gwatemali dodali do magazynu pełną wersję Call of Duty: Modern Warfare 2 za 10 zł to ma znaczyć, że ta gra powinna teraz być sprzedawana za 10 zł? Pomijam już fakt, że na tych dwóch grach w tej cenie nic nie zarabiam. tzn na początku grudnia 2009 LGP obniżyło ceny o 10% tego samego dnia ja również obniżyłem ceny chociaż posiadałem na stanie gry kupione wcześniej (drożej).

 

Co wy wszyscy się uczepiliście się tej idei/inicjatywy. To jest biznes jeśli będą sprzedawać się gry na Linuksa to będzie ich coraz więcej w niższych cenach w innym wypadku nic się nie zmieni, poza bez produktywnym narzekaniem.

 

Widocznie nie zrozumiałeś mnie, nie potrzebujemy teraz gwałtownego wzrostu liczy użytkowników Linuksa tylko obecni użytkownicy powinni zacząć kupować gry zamiast pierniczyć głupoty i narzekać na wszystko.

 

Mój sklep jest trzecim w Polsce w którym można kupić gry na Linuksa dwa poprzednie padły ich ceny średnie były na poziomie 250 zł i 190 zł za grę u mnie jest to ok 60-70 zł. W przypadku gier od LGP i RuneSoft zaniżam ceny, niestety nie zawsze cena końcowa jest taka jaką bym chciał osiągnąć wynika to głównie z dosyć mocnych wahań złotówki. Generalnie jakby była większa sprzedaż to mógłbym zakupić więcej gier po niższej cenie, a tak jest jak jest.

 

Jak wspomniałem wcześniej to czy gry będą tańsze nie zależy od mojego czy też LGP widzimisię tylko od samych użytkowników Linuksa, ja mogę jedynie dostarczyć gry w takich cenach w jakich akceptuje je rynek tzn. cena adekwatna do poziomu sprzedaży.

 

A przecież nie zawsze to było kilka zł. Reszty nie znam, bądź ich cena jest IMO za wysoka. Dla mnie 100zł za dowolną grę lub 50zł za arkanoida to dużo. Btw. będziesz miał Amnesię?

 

Nie rozumiem do czego się odnosisz, podaj tytuł jeśli są to gry LGP lub RuneSoft to zgłaszaj pretensję do nich, nie do mnie. Tylko kupując grę Barkanoid II dostajesz wersję na Linuksa i MacOS, nie da rady sprzedać tej gry taniej, sugerowana cena detaliczna to ok 75 zł która jest dla mnie nie do przyjęcia dlatego sprzedaję za 49,99 zł. Tak samo jest w przypadku gier Ankh i Jack Keane 160 zł to za dużo. O tym to już nikt nie wspomina.

 

Czy się pojawi Amnesia to nie zależy ode mnie tylko od wyników sprzedaży polskiej wersji Penumbry (w wupra.com)czyli polskich użytkowników Linuksa również od Ciebie, na razie nic nie wskazuje na to aby kiedykolwiek miała pojawić się Amnesia w mojej ofercie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thof, ma wiele racji w tym co mówi. Ceny gier sprzed wielu lat, które można dostać za śmiesznie niskie ceny na Windows mają kolosalne ceny u Ciebie (jak najnowsze tytuły prosto z pułki).

Przy takich cenach, dziwiłbym się gdyby ludzie tłumnie kupowali te gry. Bierzesz pod uwagę, że spora część ma Linuksa aby nie płacić za Windowsa i za komercyjne oprogramowanie? To mają płacić taką kasę za gry? Śmieszne.

Co wy wszyscy się uczepiliście się tej idei/inicjatywy.

Bo jest bardzo ważną częścią? Jest nieodłączna.

Jednak spoko, nie mam nic do samego sprzedawania. Napracowałeś się, chcesz coś z tego mieć - logiczne, dopóki nie wykorzystujesz ideologii do prywatnych celów, które są z nią sprzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pomówienia są karalne, tym bardzie twoja wypowiedź w jednoznacznym stopniu zniechęca do odwiedzenia mojego sklepu, chociaż nie ma ku temu absolutnie żadnego powodu.
Przesadzasz. Kierując się Twoim tokiem myślenia każdy kto zarzuca MS pazerność powinien zostać ukarany, bo przecież sam MS mówi o sobie, że sprzedaje licencje tylko po to, aby pokryć koszty produkcji oprogramowania. Poza tym mój post to tylko moje zdanie, z którym raczej nikt się nie liczy. Do tego na mocno offtopowym subforum strefa gier. Dziwi mnie Twoje podejście, nie masz konkurencji, która mogłaby Ci zaszkodzić to szukasz winnych słabej sprzedaży wśród zwykłych osób.

Wracając do tematu to IMO mylisz się co tego, że bez wzrostu użytkowników linuksa może wzrosnąć sprzedaż. Średnia wieku prawdziwych użytkowników linuksa (tych którzy w ogóle nie używają windowsa) jest pewnie dużo wyższa niż windowsa i etap życia, w którym spędzali wiele godzin grając ma już za sobą. Takim ludziom nawet jeśli lubią czasami zagrać wystarczy jedna gra na kilka miesięcy co przekłada się na kiepską sprzedaż.

Pamiętam, że kiedyś gra z jakiejś kolekcji za 30zł + instalator kosztowały u Ciebie o więcej niż 34zł. Nie pamiętam tytułów. Chociaż mogę się mylić bo na początku był tylko prey i już wtedy był w normalnej cenie.

Co do penumbry to już dawno mam. Zresztą mam wszystkie gry z tych ekstraklasyk czy innych serii dostępnych na wuprze, ale kupione w zwykłym sklepie, więc raczej się nie skuszę. Jeśli jednak nadal w tych seriach będą wychodziły jakieś gry na linuksa i będą podobne ceny to być może kupie je u Ciebie. Akurat w ten piątek kupiłem Postal X. Btw. daj znać jak sprzedaż chociaż jedną sztukę earth 2140 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heos

Dlaczego tak jest zostało opisane tutaj. Powiedz mi czy wytykanie mi tej kwestii cenowej coś zmieni? Widzę ten problem i robię to co mogę jednak nie licz na K&M i G17 w cenie poniżej 80 zł, chociaż cena na poziomie 70zł mogła by być optymalna (niestety nie jest to możliwe, no może gdyby Polska stała się sporym rynkiem zbytu gier LGP [?])

 

Przesadzasz. Kierując się Twoim tokiem myślenia każdy kto zarzuca MS pazerność powinien zostać ukarany, bo przecież sam MS mówi o sobie, że sprzedaje licencje tylko po to, aby pokryć koszty produkcji oprogramowania. Poza tym mój post to tylko moje zdanie, z którym raczej nikt się nie liczy. Do tego na mocno offtopowym subforum strefa gier. Dziwi mnie Twoje podejście, nie masz konkurencji, która mogłaby Ci zaszkodzić to szukasz winnych słabej sprzedaży wśród zwykłych osób.

W brew pozorom każda wypowiedz ma znaczenie, tym bardziej jeśli jest ona bardzo krytyczna i jest jedną z pierwszych. Nie bez znaczenia jest również okres w jakim będzie ona funkcjonować. Powiem to trochę inaczej szkodzą mi jedynie sami użytkownicy Linuksa którzy czczą wine oraz osoby które wygłaszają krytyczne opinie na temat całej oferty chociaż się z nią nie zapoznały. Chyba przyznasz mi rację, iż czym innym jest przedstawienie innym faktu istnienia sklepu z grami na Linuksa i później podanie swoich argumentów jednak całkowita krytyka na początki nic nie da a jedynie zniechęca. Przykładowo na jednym forum post o moim sklepie został zatytułowany "oszaleli" uwierz mi to nie było przyjemne, argumenty przedstawione przez autora postu były nijakie i całkowicie bzdurne. Szkoda ponieważ było to forum mojej dystrybucji niestety po takim poście nikt z tamtego forum nie zakupił ani jednej gry.

 

Wracając do tematu to IMO mylisz się co tego, że bez wzrostu użytkowników linuksa może wzrosnąć sprzedaż. Średnia wieku prawdziwych użytkowników linuksa (tych którzy w ogóle nie używają windowsa) jest pewnie dużo wyższa niż windowsa i etap życia, w którym spędzali wiele godzin grając ma już za sobą. Takim ludziom nawet jeśli lubią czasami zagrać wystarczy jedna gra na kilka miesięcy co przekłada się na kiepską sprzedaż.

 

Średnia wieku to 24-35 lat osoby w takim wieku najczęściej kupują gry i nie ma tutaj znaczenia czy są to tytuły na Windows/Linuksa/MacOS/PS3/X360 i tak dalej. Normalny użytkownik komputera który czasami chce sobie w coś pograć kupuje 3-4 gry rocznie i do takich osób głównie kieruje swoją ofertę. Jednak czym innym jest całkowita obojętność którą chciałem zaznaczyć.

 

Pamiętam, że kiedyś gra z jakiejś kolekcji za 30zł + instalator kosztowały u Ciebie o więcej niż 34zł. Nie pamiętam tytułów. Chociaż mogę się mylić bo na początku był tylko prey i już wtedy był w normalnej cenie.

Bzdury wypisujesz, głównym wyznacznikiem ceny gier jest ich cena u dostawców. Przykładowo kiedy dodałem grę Prey cena była dużo niższa po pewnym czasie cena wzrosła tzn. płacę więcej za to samo wydanie i inne wydania to jest trochę nie dorzeczne ale tak to wygląda. Prawdopodobnie masz na myśli grę Postal X z Platynowej Kolekcji która była sprzedawana po 70 zł.

 

 

Co do penumbry to już dawno mam. Zresztą mam wszystkie gry z tych ekstraklasyk czy innych serii dostępnych na wuprze, ale kupione w zwykłym sklepie, więc raczej się nie skuszę. Jeśli jednak nadal w tych seriach będą wychodziły jakieś gry na linuksa i będą podobne ceny to być może kupie je u Ciebie. Akurat w ten piątek kupiłem Postal X. Btw. daj znać jak sprzedaż chociaż jedną sztukę earth 2140 :)

 

Niepotrzebnie umieszczałem zdjęcia wydań z klasyki co mogło skłonić osoby odwiedzające sklep do zakupu w innych sklepach, a później niektórzy mieli do mnie pretensję, że ich gra nie ma wersji na Linuksa i chcieli uzyskać ode mnie pomoc (niedorzeczność). Dla mnie każda sprzedana sztuka jest ważna z resztą dla innych też ponieważ tylko dzięki sprzedaży może funkcjonować sklep.

Pracuje nad dodaniem do oferty tanich anglojęzycznych serii (sprowadzone z UK), głównie w celu przyciągnięcia klientów zagranicznych. W ofercie może znaleźć się takie gry jak Prey, Unreal Anthology, Neverwinter Nights Deluxe Edition, Theme Hospital, Homeworld, Doom 3: Resurrection of Evil i wiele innych w cenach 30-60 zł.

 

Akurat gra Earth 2140 (na Amigę) sprzedała się tego samego dnia w którym została dodana do oferty, nie wiem co chciałeś udowodnić.

 

Jeśli gry LGP/RuneSoft będą się dobrze sprzedawać to dostarczę do nich polską wersję językową (po wykipieniu licencji od polskich dystrybutorów), tylko muszą się sprzedawać.

 

Postala X wolisz w wersji z Platyny czy z Klasyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brew pozorom każda wypowiedz ma znaczenie, tym bardziej jeśli jest ona bardzo krytyczna i jest jedną z pierwszych.
Wiem, zawyżone to złe słowo. Edytuję pierwszy post.

Normalny użytkownik komputera który czasami chce sobie w coś pograć kupuje 3-4 gry rocznie i do takich osób głównie kieruje swoją ofertę.
Ja kupuję ok. 8 po ~30zł, mógłbym nawet zejść do tych 6 po 50zł, ale problemem jest, że gier jest nadal mało i w przyszłości nie zapowiada się, że będzie ich więcej.

Jeśli gry LGP/RuneSoft będą się dobrze sprzedawać to dostarczę do nich polską wersję językową (po wykipieniu licencji od polskich dystrybutorów), tylko muszą się sprzedawać.
Wydaje mi się, że angielska wersja jest wystarczająca.

Postala X wolisz w wersji z Platyny czy z Klasyki?
Tyle, że ja go właśnie kupiłem w zwykłym sklepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję ok. 8 po ~30zł, mógłbym nawet zejść do tych 6 po 50zł, ale problemem jest, że gier jest nadal mało i w przyszłości nie zapowiada się, że będzie ich więcej.

 

Nie porównuj ilości gier dostępnych w sklepie do ilości gier tworzonych dla Linuksa:

Dotychczas powstała dość duża liczba pozycji dla Linuksa:

 

http://debian.linux.pl/threads/7478-Lista-...a-systemu-Linux

http://lgn.linux-hardcore.com/list-of-upco...nu-linux-games/

 

Większość tych gier mogłaby się znaleźć w ofercie sklepu Wupra.

Zwróć uwagę ,że w ofercie tego sklepu na początku dostępnych było znacznie mniej gier niż obecnie

Poza tym obecnie wielu różnych producentów zapowiedziało wydanie nowych gier dla Linuksa:

 

http://lgn.linux-hardcore.com/list-of-upco...nu-linux-games/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zawyżone to złe słowo. Edytuję pierwszy post.

Ja kupuję ok. 8 po ~30zł, mógłbym nawet zejść do tych 6 po 50zł, ale problemem jest, że gier jest nadal mało i w przyszłości nie zapowiada się, że będzie ich

Prawdopodobnie owe gry zakupisz w innym sklepie bez wersji na Linuksa tak jak to zrobiłeś z Postalem.

 

Tyle, że ja go właśnie kupiłem w zwykłym sklepie.

 

Fajnie tylko teraz nie licz na darmowe binarki, bo na pewno Ci ich nie udostępnię ani nie możesz liczyć na moją pomoc ponieważ kupiłeś grę dla Windows. Tylko ja w Polsce mam pozwolenie na rozpowszechnianie gry Postal X z binarkami na Linuksa (CD-Projekt również posiada binarki jednak nie są nimi zainteresowani).

 

P. S. Każda sprzedana kopia jest ważna teraz pomyśl ile osób pozbawiło mnie możliwości dodania kolejnych tytułów wybierając zakup gry bez Wersji na Linuksa w innym sklepie, chociaż ich zakup mógł być inspirowany tym, że znajdują się one w mojej ofercie. Oczywiście każdy ma prawo wyboru tylko niech później nie ma pretensji do firm które sprzedają lub wydają gry na Linuksa.

 

@gbudny

Niektóre gry nie mogą znaleźć się w mojej ofercie ponieważ ich twórcy nie chcą aby ktoś jeszcze sprzedawał wersję na Linuksa, taka paranoja ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...