Skocz do zawartości

Dwa Systemy Jeden /home


szaman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie : Mam fedore i powiedzmy chciałbym potestować sobie debiana(testing) ...

Zasadniczo bede korzystał z tego samego softu więc configi (i reszta home'a :D) z fedory przydałyby się... Tylko pytanie czy próbował ktoś takiego manewru i jaki był skutek ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał na obu systemach dwie różne wersje gnome (lub środowiska, którego używasz) to mogą pojawić się problemy. Niekiedy pliki konfiguracyjne są konwertowane w nowszych wersjach programów i nie wiem czy w drugą stronę taka operacja się powiedzie. Poza tym pliki ~/.bash* wyglądają czasami inaczej pod różnymi dystrybucjami. W sumie to takie bardziej moje przypuszczenia. Kiedyś chciałem to zrobić, ale porównując obie dystrybucje (akurat inne) stwierdziłem, że różnice są za duże i to spore ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] selinux, nie wiem czy jemu to spasuje.
Może być słabo - powoli przesiadam się z F11 na F13, mam wspólny właśnie /home. Po
touch /.autorelabel

na F13 i restarcie, SElinux pod F11 zgłasza wciąż problemy - przestawiłem na "permissive" i działa, ale... przy /home wspólnym dla Fedory i Debiana pewnie trzeba będzie wyłączyć SElinux. A szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,

Widzę że jedynym sensownym rozwiązaniem będzie zrobienie wspólnej partycji z plikami i podmontowywanie odpowiednich katalogów w osobnych home'ach każdej z dystrybucji... Wspólny home kosztem SELinuxa mi się nie widzi.

 

Myśle że temat jest do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...