Skocz do zawartości

Jaki System Plików


awow

Rekomendowane odpowiedzi

Ext4 jest już na tyle stabilny, że śmiało można go instalować. Nie ma znaczenia czy na użytek domowy czy profesjonalny.

O różnicach trochę tutaj → http://404.g-net.pl/?p=803 Uwagi dot. stabilności można zignorować - tekst jest sprzed ponad roku. To wystarczająco długo na wygrzanie się błędów.

[EDIT]

Oczywiście projekt ext4 jest znacznie starszy niż rok. Nie chce mi się szukać dokładnie, ale sądzę, że jakieś 3-4 lata co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja polecam zostać przy ext3, sprawdzony i stabilny, ext4 nic nie wnosi za bardzo żeby się na niego przesiadać:). Dużo narzędzi do odzyskiwania danych póki co lepiej sobie radzi z ext3 niż ext4 więc nie ma sensu na ext4 działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ext4. Sam długi czas upierałem się przy ext3, bo sprawdzony i przetestowany na milion sposobów. Spory czas temu przesiadłem się jednak na ext4 i moją pierwszą reakcją było: "Wow, to już się załadowało?!". W stosunku do ext3 jest naprawdę szybszym systemem plików. Stabilny jest również. Nie zdarzyły mi się żadne komplikacje nigdy. Fakt - odzyskać pliki z ext4 nie jest już tak łatwo (programy nie wyłapują już wszystkiego), ale czy jesteś tak zapominalski, by co chwilę odzyskiwać dane? Upieranie się na siłę przy bądź co bądź dobrym ext3 mając do wyboru 4 to tak, jak upieranie się przy używaniu FAT32, kiedy lepiej już brać NTFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...