Skocz do zawartości

Studia- Jaka Specjalność?


Miszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... no nie wiem czy ściemnianie przejdzie, bo przecież zazwyczaj pracodawca na rozmowie chce od razu, aby na żywo zaimplementować mu jakieś w miarę proste algorytmy, napisać zapytania w sqlu, zrobić jakiś diagram w umlu czy inne rzeczy w zależności od wymagań. IMO w informatyce kłamstwo w CV na szczęście nie przejdzie. No chyba, że firma pseudo informatyczna chce zatrudnić pseudo informatyka, ale wtedy to dyskusja chyba nie na temat :)

 

Mam takie wrażenie ze teraz trzeba być słodkopierdzącym i koloryzować wszystko co się dokonało.

"na żywo zaimplementować mu jakieś w miarę proste algorytmy" - to w żadnym przypadku nie sprawdza ani wiedzy ani umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie ze teraz trzeba być słodkopierdzącym i koloryzować wszystko co się dokonało.
Może tak jest, ale chciałbym żebyś się mylił.

 

to w żadnym przypadku nie sprawdza ani wiedzy ani umiejętności.
A jak Twoim zdaniem sprawdzić czy przyszły pracownik w ogóle cokolwiek ogarnia w takim krótkim czasie jak rozmowa rekrutacyjna? Wymieniłem algorytmy, sql i uml bo albo sam się z takim sposobem spotkałem, albo znajomi mówili mi jak to wyglądało na ich rozmowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba weryfikować specjalnie kłamstw. Wystarczy usadzić 3-4 kandydatów, 1 specjalistę co każe im coś zrobić - test 2 dniowy i wszystko wychodzi na jaw.

 

A jeśli chodzi o studia to dziwne to pytanie. Bo tak naprawdę się około półmetka już za bardzo się nie chce studiować a co dopiero wybierać specjalność;) Ważne żeby skończyć i mieć papier. A nauka? oni niczego nie nauczą - albo sam się nauczysz albo poszukaj sobie innego zawodu. Myślisz że na metodach probabilistycznych, analizie matematycznej, fizyce, elektronice czy asemblerze czegoś przydatnego i ciekawego cie nauczą? Jedynie na co można liczyć to na dużo darmowego syfu od MSoftu typu SQL: Server, C#, VS - a reszty to po trochu, 2 liźnięcia i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam studia sporo nauczyly do tej pory, szczegolnie z dziedzin, ktore do tej pory mnie nie interesowaly i sam bym do nich nie przysiadl. Oczywiscie same studia wiele nie daja, ale jak ktos robi duzo poza samymi zajeciami (hobby/praca), to sa one dobra podstawa. Ja oakurat od wielu lat pracuje w zawodzie, wiec moze to troche inny przypadek, niz osoby od razu po szkole sredniej i bez doswiadczenia, ale jak ktos nie chce sie nauczyc, to zadna uczelnia mu nie pomoze.

 

Co do specjalnosci, ja sobie wlasnie wybralem Sieci Teleinformatyczne, po 2 latach jest latwiej dokonac swiadomego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...