Skocz do zawartości

Instalacja Fedora 13 - Problem


livecd

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem wczoraj na wspaniały pomysł zainstalowania sobie Linuxa, systemem z którym mało miałem wcześniej do czynienia (jakieś tam Ubuntu na dysku które porzuciłem po kilku tygodniach).

 

Ściągnąłem Fedore 13, zweryfikowałem plik - wszystko jest okej.

Anaconda włącza się, wszystko jest cacy, wybieram język i coś tam jeszcze. Schody zaczynają się, gdy instalator pyta do jakiego typu urządzeń instalacja ta, będzie używana. Wybieram pierwszą opcje, dla normalnych urządzeń (bo druga jest dla urządzeń w zastosowaniu przemysłowym).

Naciskam next i... instalator się zawiesza. Wiecie czym to może być spowodowane? Jestem trochę zdenerwowany, bo to druga dystrybucja której nie mogę zainstalować u siebie na PC (Mandriva nie radzi sobie z zainstalowaniem bootloadera, ale to nie ta dystrybucja i nie to forum :)).

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam po drodze jest mediacheck to sprawdź i jeszcze sumy kontrolne ściągniętego obrazu (na wiki gdzieś jest jak to zrobić). Poza tym spróbuj przejść instalator na domyślnych ustawieniach, czyli nie zmieniaj języka, klawiatury itp. tylko next, next itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ściągnąłeś LiveCD czy pełną wersję instalacyjną na DVD?

Na marginesie: nie wiem jakie masz łącze do internetu, ale jeśli dość szybkie i bez ograniczeń transferu, to osobiście polecałbym ściągnięcie obrazu "netinst" i instalację przez sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ściągnąłeś pełną płytę DVD, to netinst raczej nie pomoże.

Swoją drogą nie przypominam sobie takich dziwnych pytań typu "dla normalnych urządzeń" przy instalacji. Fakt, że F13 ciągnąłem od wersji beta czy nawet alfa i potem się tylko płynnie przełączyłem :) Może sobie sprawdzę na maszynie wirtualnej jak to teraz wygląda.

 

Masz system 32 czy 64-bitowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miałem ten sam problem.

 

Rozwiązaniem było zostawienie komputera na całą noc, rano "wymyślił" jakie mam dyski i mogłem kontynuować instalację, a jak wróciłem z pracy to mogłem się cieszyć zainstalowanym systemem (co prawda w sposób nie nadający się do użytku, ale do tego założę osobny wątek)

 

Tak w celach informacyjnych - posiadasz dyski SATA i ATA jednocześnie ?. Moje dyski to Seagate ST3250620AS a ATA nawet nie pamiętam. W poprzedniej wersji obejściem było odłączenie ATA na czas instalacji, ale widzę że w F13 to "poprawili". Co było w logach nie pamiętam (była 7 godzina...) ale będę robił reinstal ostatniej szansy to postaram się spisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja instaluję na wszelki wypadek z parametrami noapic nolapic acpi=off nodma ( w przypadku mojego paviliona i paviliona żony ) te wpisy zawsze rozwiązywały problemy przy instalacji

później instalacja rpmfusion i yum update

po aktualizacji kasowałem te wpisy i sprzęt rabotajet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...