Skocz do zawartości

Kompilacja Modułów Jądra Jako Statycznych / Dynamicznych


jurek135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Instalując z płyty DVD Fedorę 9 ( kernel 2.6.25-14) wszystkie sterowniki ( /lib/modules) dostępne są w postaci modułów dynamicznych (*.ko)

Kompilując nowe jadro ze źródeł pobieranych z www.kernel.org (np. linux-2.6.25.27) niemal wszystkie sterowniki dołączane są statycznie do nowego jądra.

W jaki sposób na etapie kompilacji jądra możliwy jest wybór czy wskazane moduły mają zostać dołączane statycznie czy dynamicznie ?

Pozdrawiam

jurek135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, ze na pewno chcesz kompilować jądro z kernel.org? Jadro Fedorowe ma kilkaset patchy z tego co mi wiadomo i na pewno ich nakładać nie będziesz (:

Nie lepiej zbudować nowszą wersje kernel-sources poprostu? (zapewne wystarczy zmienić numer wersji w .specu + coś dodatkowo jakby się wysypało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, ze na pewno chcesz kompilować jądro z kernel.org? Jadro Fedorowe ma kilkaset patchy z tego co mi wiadomo i na pewno ich nakładać nie będziesz (:

Nie lepiej zbudować nowszą wersje kernel-sources poprostu? (zapewne wystarczy zmienić numer wersji w .specu + coś dodatkowo jakby się wysypało)

Jądro Fedory ma "tylko" kilkadziesiąt łat. :) Istnieje zalecany sposób na rekompilację jądra, ale odnosi się on tylko do nieantycznych wydań. Jest jakiś konkretny powód używania Fedory 9?

 

http://fedoraproject.org/wiki/Building_a_custom_kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<zrzędzenie mode=on>

Ja trochę z innej beczki zapytam? Co cię podkusiło żeby ten temat pisać w Informacjach?

<zrzędzenie mode=off/>

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...