Skocz do zawartości

Neostrada


MohSETH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj rozpoczalem swoja pierwsza przygode z Linuxem... zainstalowalem sobie Fedore Core 3... istalacja zgrabnie poszla... i Fedorka sie uruchamia...

Problem polega na zainstalowaniu Neo+ Sagem 880... sterowniki to eagle 2.0.0 wszystko ladnie sie instaluje... wybieram Tpse...potem login haslo... wszystko sie ladnie synchronizuje... daje startadsl...i wszystko jest ok...ale gdy chce otworzyc strone w przegladarce bodajze FireFox np. www.wp.pl to pisze ze nie ma takiego hosta sprawdz czy dobrze napisales URL... a jak z konsoli wydam ping do jakiego kolwiek adresu to jest unknown host...

Co ja robie zle? Daje eaglestat i wszystko jest OK... nie wiem czy tam pokazuje transmit and recive packets jak pod winda...ale sa dwie wartosci ktore caly czas sie zmieniaja...wiec chyba dzialaja...

Ale wszedzie...kirc, kkonqueror itp nie moge sie polaczyc...nawet jak pokazuje ze jestem polaczony przez adsl....

Mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi... prosze o w miare "latwe" wyjasnienie tego problemu bo jest to moj pierwszy dzien z linuxem:)

POZDRAWIAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem taki problem

odlacz modem

uruchom fedore na nowo

!!!Powinien wlaczyc sie KUDZIU to wtedy kaz mu usunac konfiguracje

podlacz spowrotem modem (po uruchomieniu X)

Jescze raz zainstaluj wszytkie stery poustawiaj wszytko itp

Uruchom ponownie

!!!Powinien KUDZIU ruszyc kaz mu skonfigurwac modem

Po uruchomieniu X powinno ci dzialac wszytko (poza automatycznym wybieraniem numeru)

 

U mnei pomoglo nie wiem jak u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez używam tego medemu ale mam sterowniki w werski 1.9.8

(_niewiem_ → nie wiem) ORT czy to pomoze ale spróbuj zainstalowac sterowniki bez modemu i podłacz go dopiero przed wydaniem komendy "eagleconfig"

,umnie tez czesto dzieja sie rózne dziwne rzeczy ,ale przeważnie chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ... juz zaczynam tracic cierpliwosc 2 dni uzeram sie z ta neostrada...ehh...zmotywujcie mnie do dalszej pracy...bo wroce do windy a nie chce tego....

Robilem wszystko co mowiliscie... wpisalem co trzeba do resolv.conf i chap-secrets...i nic...skorzystalem tez tego artykulu w poradach... i nic jest polaczenie ale nie pinguje...

moze tu jest zle bo jak wywoluje ./autogen.sh to wyskakuja mi same warnings w stylu: /usr.share/aclocal/openhbci.m4:8:warning under quoted definition of AM_PATH.OPENHBCI przepraszam ze nie moge skopiowac calego ale siedze pod winem a z (_linuxa_ → Linuksa) ORT jak sie domyslacie nie moge wejsc na forum:(

Nie wiem co to moze byc... licze na wasza pomoc:)

Moze powinienem sprobowac starsza wersje sterownikow niz 2.0.0?

 

 

 

Zapomnialem dodac.... moze to wazne ale mam Fedore Core 3 a instalowalem z artykulu dla Fedore core 2...

 

Kurcze...nikt nie jest w stanie mi pomoc?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prez 2 lata korzystalem z soft modemu i pod linuxem to byla mordega. Kazda ziana jadra to przekompiowanie sterow. Poza tym nic nie dzialalo tak jak powinno. Pozniej przerzucilem sie na modem sprzetowy. Byla poprawa ale nie do konca.

Teraz zamawiajac neo przeanalizowalem sprawe i wydalem te 400 stowki ale wzialem router ze switchem (mam dwa kompy). Zadnego problemu ze sterami, zadnego kombinowania, wszystko leci po sieciowkach (tali malu LANik).

Te pieniadze nie byly wyrzucone.

To nie wina systemu ze nie ma do niego streownikow tylko wina producenta, linux nadal jest przez wielu traktowany po macoszemu i szybko to sie nie zmieni.

Kazdemu zamawiajacemu neostrade polecam ten zestawik.

Nie jest to moze pocieszenie dla autora postu ale niech bedzie chociaz chwila zastanowienia ze taka inwestycja moze w przyszlosci zaoszczedzic nam problemow i stresu.

 

I zeby nie bylo - ni ejestem w zaden sposob zwiazany z TPSA (poza rachnkiem za neostrade oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Schiller... to mi nic nie pomoglo:P Zreszta mam 20 lat i u mnie to sie nie przelewa...zreszta Ty pewnie wykorzystujesz Fedore bardziej specjalistycznie? Np. w pracy...a ja chce sie tylko zapoznac z linuxem...bo jak to mowia Linux - to brzmi dumnie:) Nadal mam problemy i utknalem w miejscu z ta "szanowna" Neo+

Prosze o POMOC - To napisalem ja - DESPERAT:P

 

Cos innego przeczytalem sprobuje tego ale nie wiem o co chodzi w resolv.conf: ze tam ma byc jakas pusta linia na koncu ... jak to ma wygladac co za pusta lini

 

 

 

Znalazlem cos nowego... po wpisamiu eagle diag Ping i DNS resolution sa na czerwono... w eagle-usb.log czy cos takego sa bledy takie jak can't load kernel headers...i pare innych...prponujecie usunac Fedore i zainstalowac ja jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie. Również polecam kupno routera. Oprócz wygody i braku konieczności kolejnych instalacji po zmianie jajek mamy znacznie bezpieczeniejszy dostęp do siecii, gdyż to właśnie router a nie nasz komp idzie na pierwszy ogień. Jeżeli ustawisz router na DHCP, to (_wogóle_ → w ogóle) ORT nie będziesz musiał konfigurować (_linuxa_ → Linuksa) ORT do połączenia. Wystarczy, że za pierwszym razem dodasz mu kartę sieciową. Potem za każdym razem dostaniesz losowe IP z routera. Nie wymaga to konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Was nie mowcie nic o routerze bo mnie na niego po prostu nie stac... powiedzcie lepiej co moge zrobic z ta Fedorca bo juz naprawde nie mam sily...

Powiedzcie mi jeszcze bo mam neostrade 128kb/s to czy na tym laczu oplaca sie robic roznego rodzaju servery np www ftp?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owiedzcie mi jeszcze bo mam neostrade 128kb/s to czy na tym laczu oplaca sie robic roznego rodzaju servery np www ftp?

 

nie, bo:

-zmienny IP

-słabe łącze (w sumie www i poczte sobie postawisz i bedzie dzialacm chyba ze bedzie badzo rozchwytywana, chociaz na zmiennym IP to raczej malo prawdopodobne

 

-----------

P.S.

wczoraj modem u mnie sie 2 razy zawiesil, ifconfig wskazywal ze jest ppp0, etc ale nie dzialal, wylaczenie ppp0 i ponwne wlaczenie nie dalo rezultatu, rest serwerka zalatwil sprawe (moze wyciagniecie neo z usb tez by pomoglo, ale zdlanie tak zrobic nie moge :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh i lipa jakich malo... nie moge nie moge i jeszcze raz NIE moge zaistalowac neostrady... moze jestem za glupi na Fedore... ehh a ona jest taka piekna:) chyba niestety bede musial sobie ja podarowac na nastepne pol roku chyba ze znowu mnie cos najdzie i ja zaistaluje....

POZDRAWIAM... i bez odbioru:P

 

 

 

A tak (_wogole_ → w ogóle) ORT czy Wam sie udalo podlaczyc neo+ na Fedorze 3? Jesli tak to jakich How-To urzywaliscie cie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie router? Zamiast dostać kupę bzdetów pod choinkę w postaci niechcianych gaci, to może poinformujesz rodzinkę o swoich potrzebach. 20 lat to własnie powinno Cię stać. A co powiesz jak będziesz miał rodzinę chłopie??? :D Router docenisz nawet na Windzie a szczególnie jak zobaczysz ilośc skanowań swojego kompa podczas kiedy jesteś w siecii. Ale wybór należy do Ciebie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...