Skocz do zawartości

[F13]- System Nie Rozpoznaje *.Svg


DjSpider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnimi czasy mieszałem przy glib i gtk, kompilowałem nowe wersje ze źródeł i testowałem efekty. Niestety coś poszło nie tak. Wszystko zaczęło działać dziwnie. Postanowiłem przeinstalować gnome'a. Nie wiem czy zrobiłem słusznie ale stworzyłem to w następujący sposób:

 yum remove @gnome-desktop

 

Po restarcie:

 

yum install @gnome-desktop

 

Teoretycznie pomogło. System zdaje się działać, programy też. Ale gdy próbuję wyświetlić jakikolwiek plik w formacie svg otrzymuje taki komunikat:

 

 

5128929319_0045a35f62.jpg

 

Co z tym idzie nie działają niektóre programy/ikony/motywy. (MagIcons, Gnomenu itp.)

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to uratować?

 

Z góry dziękuję za pomoc:)

 

EDIT: Po paru testach zauważyłem, że inne programy otwierają SVG (Firefox, Inkscape) Jednak wcześniej wymienione programy dalej nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak. Przeinstalowałem ją i dalej to samo:/ Dziękuję mimo wszystko za zainteresowanie tematem. Teraz prawdopodobnie się przerzucę na F14 więc nie ma to już znaczenia.

 

EDIT: Jednak na razie wstrzymam się z upgradem do F14 ponieważ prawdopodobnie znowu będą problemy ze sterownikami. Wolałbym znaleźć rozwiązanie tego problemu, bo naprawdę nie chciałbym teraz robić reinstalla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Postaraj się nie panikować :) To nie Windows, żeby robić format z byle powodu.

 

Na początek:

* uruchom ten program (co pokazałeś na screenie ) w konsoli i pokaż czy coś wypluwa przy otwieraniu svg

* inną opcja to wklepać w konsoli:

tail -f ~/.xsession-errors

a na drugiej konsoli uruchomić program. Gdzieś się coś musi wyświetlić. A jak nie to pokaż cały plik

~/.xsession-errors

 

Na marginesie:

* reinstalację wykonuj jednym poleceniem yum reinstall pakiet

jeśli wpiszesz yum remove to może polecą ci zależności, które potem będziesz musiał spowrotem ściągnąć (bez sensu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...