Skocz do zawartości

Fedora 14 - Nie Bootuje


Kamilko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno mialem Fedore 13 na dysku A, ale kupilem nowy Dysk B.

 

Chcialem miec na dysku A windows'a, wiec normalnie sformatowalem partycje linuxa i zainstalowalem windows'a.

Teraz jednak chce zainstalowac Fedore 14 z powrotem na dysku A, jednak nie chce sie zbootowac.

 

Wsadzam plytke, normalnie startuje i napelnia sie logo Fedory tak do polowy i stoi. Sprawdzalem na poprzednich plytach Fedory a nawet Ubuntu i to samo. Sprawdzalem plytke Fedory 14 na innym PC i normalnie dziala.

 

Ustawilem tak dla sprawdzenia w biosie bootowanie jako dysk A i wlacza sie jakby resztka gruba.

 

Co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę jaśniej:

* masz problem z dyskiem A, czy ze stacją DVD ? Dysk można ponownie zmapować, dvd tylko wyrzucić :/

* ten system jest już zainstalowany i nie działa, czy w ogóle instalator nie działa?

* "logo się napełnia", to naciśnij ESC (albo F1, już nie pamiętam) lub usuń parametr rhgb z poziomu grub ( http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB ) żeby zobaczyć co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jeśli widać jak "logo się napełnia", to mamy do czynienia z uruchamianiem LiveCD a nie z instalatorem. Wciśnij [Esc] w czasie ładowania i zobacz na czym się wiesza.

Karta grafiki może mieć znaczenie i stąd sukces na innym komputerze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już miałem Fedore na tym samym sprzęcie. Nawet ten sam dysk.

Instalator w ogóle nie działa.

No to może się zdecyduj: instalator nie działa czy system jest zainstalowany ale nie działa?

Z tego gigantycznego zdjęcia powyżej widać, że chcesz uruchomić Fedorę z dysku, ale ...

Chciałem mieć na dysku A windows'a, więc normalnie sformatowałem partycje linuxa i zainstalowałem windows'a.
Jak sformatowałeś partycje linuksa, to co chcesz uruchomić?

 

Weź głęboki oddech, skup się i czytelnie i dokładnie opisz jaka jest obecna sytuacja na dysku i co chcesz zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdech - wydech :P

Poprzednia fotka była z "boot Basic Video" ups...

 

 

Chcę zainstalować Fedore na sformatowanym dysku. Nie mam jej aktualnie zainstalowanej tylko pozostałości gruba pod dawnej wersji!

Wsadzam płytkę. Pojawia się okno z napisem, że zaraz automatycznie zbootuje.

Czekam chwile... pojawia się logo i zaczyna "napełniać". Tak pod koniec napełniania po prostu staje i tu jest problem.

 

 

 

22320125308751128640.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie pozostałości gruba ?

to windows normalnie ci wstawał ?

 

domniemam że masz 2 dyski i cd/dvd

jeżeli są to urządzenia PATA sprawdź taśmy i ustawienia master/slave (niby głupota a czasem pomaga)

jeżeli sata ustaw w biosie tryb compatibile lub równoważny, a najlepiej "cały" bios na failsafe.

 

zabotuj z parametrami: noapic nolapic acpi=off nodma /ja się chyba powtarzam ...?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...