Skocz do zawartości

Łączny Czas Pracy Na Linuksie I Windows


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest taki program lub polecenie w konsoli na linuksie które by pokazało nie tylko czas pracy na linuksie ale też i na windows ? Lub odwrotnie ; czy jest taki program windowsowy który w swoich wskazaniach czasu pracy komputera uwzględniał by też linuksa ?

W tej chwili używam, polecenia UPTIME na linuksie a na win 7 programu OM-counter .

Ale programy te nie widzą się wzajemnie , muszę ręcznie dodawać ich wskazania .

Czy można to jakoś usprawnić :rolleyes:

Dzięki za wszelkie porady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt moze byc napisany w bashu w 5linijkach a na windowsie odpalany przez Cygwin :P No moze 5 to nie ale jakies 20max.

w sumie to 1 linijka:

crontab -e

 

*/5 * * * * uptime | tr ' ' '\n'|sed -n 4p > daily.html | ncftpput -u userftp -p passwordftp serwer_ftp /katalog/public /sciezka_do/daily.html

 

A w przypadku windowsa jasne ze mozna cygwina wykorzystac.

 

No ale jeszcze bozole nic nie napisal wiec mysle ze zmiesci sie w 10 znakach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem windowsowy program OM-counter uruchomić na linuksie poprzez wine .

Ale nie dało się , program ten pokazuje przez cały czas że sesja trwa 47 sekund .

Aż mi dziwno że niektórzy piszą że udało im się uruchomić poprzez wine bardziej wymagające gry ,

a takiego programu jak OM-counter nie mogę uruchomić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hello_world

ja bym "uptime" zrobil tak:

cat /proc/uptime | awk '{print $1}'

a poza tym nie widze wiekszego sensu robienia takiego skryptu.

 

Tak tez sadziem, ze borzole zalatwi to w prostocie. Dobrze by bylo aby wynik byl dzielony przez 86400

W sumie to

 

uptime > uptime.html

 

da najlepszy wynik jezeli nie trzeba z wynikiem nic robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem windowsowy program OM-counter uruchomić na linuksie poprzez wine .Ale nie dało się , program ten pokazuje przez cały czas że sesja trwa 47 sekund.Aż mi dziwno że niektórzy piszą że udało im się uruchomić poprzez wine bardziej wymagające gry ,a takiego programu jak OM-counter nie mogę uruchomić .

Tylko, że wiedza o czasie uruchomienia systemu pobierania jest z /proc/uptime do którego zapewne wine nie jest przystosowany (a więc już prawie podchodzimy pod obsługę jądra). Gry działają całkowicie w userspace i wine ma odwołania do OpenGL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Próbowalem windowsowy program OM-counter uruchomic na linuksie poprzez wine .Ale nie dalo sie , program ten pokazuje przez caly czas ze sesja trwa 47 sekund.Az mi dziwno ze niektórzy pisza ze udalo im sie uruchomic poprzez wine bardziej wymagajace gry ,a takiego programu jak OM-counter nie moge uruchomic .

 

Ewentualnie miast wersji morsik'a mozna to ujac w troszke bardziej casual'owych slowach

Wine moznaby rzec wlacza sie i wylacza kiedy potrzeba, tzn.

Wlacza (Wineserver) kiedy cos uruchamiasz

Wylacza kiedy nic juz nie dziala wewnatrz niego

 

Jako, ze - tak jak morsik wspomnial - nie ma on dostepu do rzeczonego /proc/uptime to moze conajwyzej pozliczac czas uruchomienia Wineserver, ale na pewno nie uruchomienia calego Linuksa (chyba, ze faktycznie wejdziemy na bardziej zaawansowane cudowania, ale po co skoro sa polecenia podane powyzej przez osoby obeznane w tym ^_^)

 

EDIT #1

A jak sie cos wewnatrz Wine zawiesi to jak najszybciej? Wyslac KILL na Wineserver :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...