Skocz do zawartości

Nie Działa Fedora Na Najnowszym Sterowniku Nvidia


NS09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zainstalowałem Fedorę14 i zainstalowałem najnowszy sterownik NVidii ze strony nie z Repo. (mam F. 64-bitową).Dałem nouveau do blacklista i zainstalowałem NVi bo nie hce żeby chodził na Vesie.w /etc/X11/Xorg.conf dałem mu żeby wstawał na nowym sterowniku NVi.nie wyrzuca błędów ale po załadowaniu systemu zamiast ekranu logowania jest czarny ekran i w ogóle nie reaguje na ctrlaltf6/f1 itd i muszę go resetować.na kompie mam 2systemy:debiana i fedorę.debian bez problemów śmiga na strowniku Nvi a Fedora na tym samym nie chce odpalić. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

1. Jest jakiś konkretny powód żeby instalować sterownik ze strony Nvidii a nie z repo - rpmfusion?

2. Gdzie dodałeś? W modprobe.d czy w linii kernela?

 

Fedora miała ostatnio aktualizowanego Xorga, możliwe że nie współpracuje on jeszcze z najnowszymi driverami.

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jednak mieliście rację,żeby do kosza z tym tematem.Po ponad miesiącu odpaliłem kompa i miałem fedorę na 2dysku.Teraz nie działa.Komputer znajduje 2dysk ale grub nie znajduje Fedory i próbowałem ją odzyskać bez skutku więc zainstalowałem F14 jeszcze raz. Po restarcie, po zainstalowaniu system się ładuje ale później jakby nie wysyła żadnego sygnału i monitor sie wyłącza (przez chwile jest czarny ekran a po chwili jakby nic nie przesyłała karta) a jak dopisuję w grubie do fedory single dzieje się to samo. Chyba zrobię Fedore na virtualboxie.W każdym razie dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...