Skocz do zawartości

Wymiana Karty Graficznej W Laptopie Dell


Anonim1919

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem użytkownikiem notebook'a Dell inspiron 17r (7010). Laptop jest w 100% sprawny lecz jestem bardzo niezadowolony z karty graficznej zamontowanej w tym sprzęcie Mobility Radeon HD 5470. Szukałem na wielu portalach lub sklepach komputerowych, internetowych za modelami które odpowiadają moim oczekiwaniom (Mobility Radeon HD 5850,Mobility Radeon HD 4850,Mobility Radeon HD 4870, Mobility Radeon HD 5870) lecz bardzo ciężko jest z ich dostępnością.. Więc moje pytanie jest następujące czy warto bawić sie w sprowadzanie danego modelu z za granicy i samodzielne montowanie jej, czy dana karta bedzie pasowała w laptopie, jakie mogą byc problemy? Czy jeżeli oddam laptopa do serwisu to firma dell wymieni mi ta kartę? I jakie mogą być ramy kosztów związanych z wymiana, mając na uwadze ze karta która chce zamontować na ebay.com kosztuje w granicach 300$. Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe jest, trzeba wylutowac stara i wlutowac nowa :) Kiedys taka zamiana byla popularna wsród uzytkowników compala (w którym montowana standardowo nvidii i tak sie przegrzewala, wiec czasami byla to koniecznosc). Ogólnie to zle forum i w ogóle zly pomysl, bo laptop nie sluzy do grania. Do grania sluza konsole lub ewentualnie komputery stacjonarne (do shooterów). Zapytaj na elektrodzie lub nhl.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurne założenie, komputer służy do wszystkich celów. Można równie dobrze grać na lapku jak i na stacjonarnym kompie.

 

Demontowanie karty graficznej z laptopa (jeżeli jest scalona) to masakryczna robota i może nie być możliwa dla tego modelu. Nie sądzę aby w serwisie della oferowali takie usługi, jeżeli sam nie jesteś elektronikiem to w ogóle się za to nie zabieraj. Poszukaj mniejszych, prywatnych punktów naprawy komputerów - tam ktoś może się tego podejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakąkolwiek ingerencje w kartę graficzna laptopka to ta strona: http://www.mxm-upgrade.com/Table.html jest dla mnie można by powiedzieć wyrocznią.

Poszukaj czy karta jest wlutowana w płytę główną (np. HP) czy jest podłączona na złączu MXM (np. mój Acer)[w ostateczności otwórz komputer i sprawdź], jeśli złącze MXM to kwestia kupienia mocniejszej karty na tym samym złączu. Warto sprawdzić czy komputer z fabryki wychodził z jakąś mocniejszą kartą (i wrzucić do siebie BIOS z takiego komputera) np. Acer 5930G był z słabą ATI i na swoje czasy dość mocną nVidia 9600M GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...