Skocz do zawartości

Instalacja Fedora Z Pendrive


pablo663

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie posiadam w laptopie napędu CD.

Chce zainstalować system z pendrive 4gb

W biosie mam takie ustawienia:

1.USB FLOPPY DRIVE

2.CD-ROM

3.Hard Drive

4.BOOT FROM LAN

5.USB STORAGE DISK

 

W ustawieniu USB FLOPPY DRIVE I USB STORAGE DISK na pierwszym miejscu nie działa.

Wyświetla się napis na czarnym tle: No bootable partition in table

 

Obraz live usb robiłem programem: http://fedora-live-usb-creator.pl.malavida.com/d5419-sciaganie-gratis-windows

 

Czy ustawienia w biosie są ok? czy ten program robi dobry live usb?(mam windowsa xp i na nim robię live usb)

Co robić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj http://unetbootin.sourceforge.net/ wczoraj robilem i dziala. Co do ustawien to mozesz przy uruchamianiu komputera jednym z klawiszy Fx wywolac menu bootowania i tam wybrac nosnik, ale raczej juz wczesniej bylo dobrze.

 

Niestety nic nie pomogla zmiana programu. Próbowalem na dwóch róznych pendrive (na jednym jest komunikat: No bootable partition in table, a na drugim nic sie nie dzieje, po prostu uruchamia sie windows bez komunikatu oraz po wcisnieciu F12 w menu bootowania nie ma nic oprócz cd-rom i hard drive- przy pierwszym pendrive jest opcja USB STORAGE DISK.) Nie wiem co robic.

 

Macie jeszcze jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jeszcze jakieś pomysły?
Nie napisałeś jak to robisz tzn. czy ze ściągniętego na dysk obrazu czy ciągniesz dane z sieci w trakcie tworzenia.

Ja bym ściągnął lokalnie na dysk i sprawdził sumę kontrolną obrazu przed instalacją.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po wciśnięciu F12 w menu bootowania nie ma nic oprócz cd-rom i hard drive- przy pierwszym pendrive jest opcja USB STORAGE DISK.)

Niektóre komputery niby mają taką opcję, a jest właśnie problem z odpaleniem jakiegokolwiek systemu. Poszukaj aktualizacji biosu i jeśli jest jakaś to zaktualizuj bios używając właśnie tej opcji "USB STORAGE DISK". Poza tym na jednym z moich komputerów system startował tylko po sformatowaniu partycji na fat16. Też możesz spróbować. Jeśli chodzi o obraz to na pewno w dobry sposób nagrywasz.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spróbować instalacji z dysku How to install fdedora from the local hard disk?.

Uruchamianie instalatora bezpośrednio z dysku twardego- system XP, czyli tworzysz partycję FAT32 (DVD ISO jest mniejsze od 4 GB, więc błędów z ograniczeniem FAT32 nie będzie), przerzucasz obraz na tą partycję (można spróbować rozpakować ISO przerzucając pliki na partycję FAT32 zachowując strukturę obrazu ISO), patrz. punkt 3 z linku itd.

Najczęściej mowa jest o obrazach DVD, więc nie wiem jak to może być w przypadku LiveCD.

 

Zobacz również: Install GNU/Linux without any CD, floppy, USB-key, nor any other removable media.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...