Skocz do zawartości

Intensywna Praca Routera Wifi Na Parapecie Okna - Dlaczego ?


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem ; gdy router stoi na telewizorze tak jak na dołączonym obrazku

wszystko jest w porządku. Gdy postawię router na parapecie okna dioda sygnalizująca pracę WIFI

na routerze cały czas miga tak jakby router pilnie pracował pomimo iż komputer jest wyłączony .

Jaka może być przyczyna że przestawienie routera wifi - Pentagram 6331-42

z telewizora na okno powoduje objawy aktywnej pracy routera

Z góry dzięki za poorady .

routernatelewizorze.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah to telewizor sobie wchodzi na telegazetę :P

 

Nieno tak serio-serio to pewno niezabezpieczony router, sąsiadowi brakuje akurat te kilka centymetrów i wtedy ma internet za darmo

Włącz jakieś zabezpieczenia, klucz WPA lub sortowanie po MAC'u... (albo jedno i drugie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z moich sąsiadów ma neostradę a pozostałych dwóch ma internet bezprzewodowy od

jednego z lokalnych dostawców internetu bezprzewodowego .

Niby dlaczego więc mieliby mi podkradać internet :(

Mój router jest rzeczywiście niezabezpieczony a to dlatego że miałbym sporo kłopotów ze skonfigurowaniem połączenia szyfrowanego na dwóch windowsach 7-mkach, dwóch linuksach , telewizorze i dekoderze N-ki .

W tej chwili na każdym z tych urządzeń /systemów połączenie jest konfigurowane automatycznie przez DHCP

i działa :rolleyes: . Jedyne problemy to chyba to że z poziomu linuksa albo windowsa nie można przeglądać zawartości dysku dekodra N-ki ani pamięci wewntrznej telewizora :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoi sąsiedzi mogą dla sportu próbować się połączyć z Twoim routerem. A najprostsze zabezpieczenie powinno skutecznie ich zniechęcić. Podejrzewam że też nie powinieneś mieć problemu z połączeniem się z zabezpieczoną siecią. W końcu mamy XIX wiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz lepsze parametry łącza i windy sąsiadów łączą się z Twoim routerem z tego powodu. Mój sąsiad kiedyś miał nie zabezpieczony router i Windows miał manierę łączenia się właśnie z nim a nie z moim. Anyway zrób tak jak Ci radzą, włącz zabezpieczenia - bo jak ktoś kogoś zhakuje przez Twój router to ty pójdziesz siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem filtrowanie MAC .

Jako associated MAC podalem te z moich urzadzen .

I to nic nie pomaga , przed chwila postawilem router na oknie i zaraz dioda

wifi na routerze zaczyna chodzic non stop !! Czemu to tak jest :(

Esali ; co to znaczy windy sasiadów ?

Nie mieszkam w blokach tylko w swoim domu i wokól sa domy sasiadów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagram 6331-42...

Ten router tak ma, wiem bo mam taki (mialem, bo juz sie zepsul). Wlasnie nie wiadomo skad potrafi zaczac migac lampka wlan co zwieksza czas odpowiedzi... Pamietam, ze jakos radzilem sobie z tym zmieniajac ustawienia, prawdopodobnie kanal, tak zeby byl inny niz sieci wokól Ciebie. Poza tym ten router nie powinien lezec jak na tym zdjeciu tylko stac pionowo, bo inaczej moze sie przegrzewac :) Nic nie zrobisz, po prostu Pentagram robi sprzet niskiej jakosci i pomimo 5 lat gwarancji nie wierze, ze jakis tyle moze wytrzymac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ustawienia kanalów to wyglada to tak jak na dolaczonym obrazku

Pentagram i airlive2 to moje urzadzenia .

wynikiinssider.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Tak pokazuje program INSSIDER na win7

Jakim programem na linuksie mozna zrobic takiego screena?

A tak wygladaja domy sasiadów wokól mnie .

http://wlodarek1.wrzuta.pl/film/3suOHd4FDq6/od_polnocy

http://wlodarek1.wrzuta.pl/film/6O5EDcj1AFw/od.poludnia

W wiekszosci sa bogatsi ode mnie , czemu wiec mieli by podkradac mi internet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z moich sasiadów ma neostrade a pozostalych dwóch ma internet bezprzewodowy od

jednego z lokalnych dostawców internetu bezprzewodowego .

Niby dlaczego wiec mieliby mi podkradac internet :(

Mój router jest rzeczywiscie niezabezpieczony a to dlatego ze mialbym sporo klopotów ze skonfigurowaniem polaczenia szyfrowanego na dwóch windowsach 7-mkach, dwóch linuksach , telewizorze i dekoderze N-ki .

W tej chwili na kazdym z tych urzadzen /systemów polaczenie jest konfigurowane automatycznie przez DHCP

i dziala :rolleyes: . Jedyne problemy to chyba to ze z poziomu linuksa albo windowsa nie mozna przegladac zawartosci dysku dekodra N-ki ani pamieci wewntrznej telewizora :angry:

 

Bzdura.

 

Sasiedzi nie musza podkradac ci internetu - moga to robic ci dalsi sasiedzi a moze ktos lubi posluchac co sie dzieje w sieci.

Od kiedy szyfrowanie WPA/WPA2 tworzy problemy w sieci komputerowej ? ( N-ke podlaczasz skretka )

Filtrowanie MAC-adresów jest zabezpieczeniem fikcyjnym

Nad przegladaniem dysku w dekoderze N pracuje - gdy wjade na dysk to wam opowiem.

Darek jesli chcesz 'zobaczyc' co dzieje sie w okolicznym eterze to polecam Kismet+Aircrack+ettercap i jakis przyzwoity skaner ( Yaesu, Alinco )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz Zybex na filmikach .mp4 tu wokół mnie jest dzielnica spokojnych ludzi .

Ten u którego na podwórku widać 2 seaty trzyma je tak na dworze przez cały rok , nawet w największy mróz . Nie boi sie że mu ukradną ...

A odnośnie tych niezabezpieczonych sieci to próbnowałem się z nimi połączyć tak na próbę czy się uda i nigdy sie nie udaje . Czemu ani mój lapek ani blaszak nie mogą sie połączyć z tymi niezabezpieczonymi routerami z okolicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...