Skocz do zawartości

Dystrybucja Ciagla


porterneon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem dosc zmeczony czestym aktualizowaniem lub przeinstalowywaniem linuksa jak tylko wyjdzie kolejna wersja systemu. Czesta podczas aktualizacji wersji pojawiaja sie rozne problemy ktore trzeba usuwac. Zaczolem sie zastanawiac czy nie przesiasc sie na jakas dystrybucje ktora ma ciagly cykl wydawniczy.

Zalezy mi na tym, zeby system responsywny, pakiety byly w dosc aktualnych wersjach, desktop - KDE, dobra wspolpraca z multimediami oraz dobra obsluga laptopa. Ktora "ciagla" dystrybucje polecacie?

 

Pozdrawiam

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez Archa. Pakiety sa zawsze swieze. Prawie wszystkie niestandardowe pakiety mozesz zainstalowac z AUR (Arch User Repository) i nie ma takiego rozbicia jak na fedorze. Nowa wersja KDE pojawia sie zawsze w dniu premiery. A co do multimediów i calej reszta to wszystko zalezy od Ciebie. Z ta dystrybucja mozesz zrobic wszystko. Wystarczy czytac swietne wiki https://wiki.archlinux.org/index.php/Main_Page . Kazdy srednio zaawansowany uzytkownik powinien poradzic sobie bez wiekszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debian w wersji testowej może być uważany za dystrybucję ciągłą, wystarczy w pliku /etc/apt/sources.list podać nie nazwę distro tylko testing i tak naprawdę nie bedziesz nic musiał robić jak tylko pobierać aktualizacje. Natomiast czy testing debiana posiada nowe paczki, zdecydowanie nie. Dopiero wersja niestabilna (sid) daje ci nowe paczki, niestety okupione jest to niestabilnością pakietów.

Ale jak koledzy piszą Arch chyba jest odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...