Skocz do zawartości

Dziwny Problem Fedora_14 & Linux Mint Julia


Rekomendowane odpowiedzi

Panie/Panowie od pewnego czasu jestem użytkownikiem Linuxa Mint 10 Julia x64

wczoraj postanowiłem sobie przetestować Fedore 14 pobrałem x64 KDE

spodobał mi sie ten system ale po tej sytuacji się nieco zniesmaczyłem...

Podczas instalacji specjalnie zmieniłem jedną pustą partycję z NTFS na ext4 (z byłego win7 x64)

dziwne było dla mnie to że pod czas instalacji wybrałem polski język i nic..

Jadę na Angielskiej fedorze.. ale to nie problem, problem mam taki że po instalce fedory

wcieło mi całkowicie bootloader'a a dziwne bo to przecież dwa linuxy.

mało tego podczas instalki wybrałem partycję sda1 (NTFS konwersja do ext4) i tam zainstalowałem. fedorę

przynajmniej tak mi się wydawało.. bo po instalce okazało że partycją docelową okazała się partycja Linuxa Mint (sda5)

 

Teraz mam konkretne pytania

1. dlaczego takie błędy podczas instalki ?

2. jak zainstalować bootloader'a (chodzi o gruba?)

3. co jeśli fedorę zainstalowało na partycji Minta ? dziwne bo cały linux jest jakby w pod folderze pliki w większości dostępne ale nie można otworzyć

 

co radzicie jest możliwość jeszcze odzyskania Minta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dlaczego takie bledy podczas instalki ?
Trzeba uwazac w czasie instalacji. Niektóre opcje faktycznie nie sa intuicyjne dla niedoswiadczonych w Fedorze. Zamiast LiveCD lepiej jest uzywac netinst albo instalacji z obrazu DVD - to moja opinia, nie musi sie zgadzac z opinia innych uzytkowników. Wybierasz wtedy "wlasny podzial dysku" i wiesz co sie dzieje. W F15 chyba instalacja z LiveCD zostala troche poprawiona, wlasnie o mozliwosc wyboru wlasnego podzialu dysku (przynajmniej z LiveCD XFCE). Tylko, ze jak na razie, to F15 jest w póznej fazie Alfa (w zasadzie kod powinien juz byc zamrozony do wersji F15 beta) - F15 stabilna planowana pod koniec maja, czyli pewnie bardziej na poczatek czerwca, bo zawsze spora "obsuwa" jest.
2. jak zainstalowac bootloader'a (chodzi o gruba?)
Zapraszam na nasza wiki → http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB
3. co jesli fedore zainstalowalo na partycji Minta ? dziwne bo caly linux jest jakby w pod folderze pliki w wiekszosci dostepne ale nie mozna otworzyc
Ja bym sie cieszyl, ze nie zezarlo Minta :) Wywal katalog i spróbuj jeszcze raz z ew. uwzglednieniem moich uwag ad.1.
co radzicie jest mozliwosc jeszcze odzyskania Minta ?
To jak w koncu jest? Widzisz tego Minta (i Fedore w podkatalogu) czy szlag go trafil?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...