Skocz do zawartości

Rozdzielczosc Konsoli


mayka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem zapytać czy jest możliwość zwiększenia rozdzielczości pracy konsoli ?

Nie chodzi mi o odpalenie konsoli przez kde tylko przy uruchomieniu systemu systemu w trybie tekstowym, bo domyslnie jest 640x480 a można może 800x600 chociaż, tak dla wygody pracy w konsoli.. Szukałem szukałem i nie znalazłem. Jak by ktoś mogł pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby sobie dopasować rozdzielczość to informacja o innych wartościach framebuffer tutaj → http://home.elka.pw.edu.pl/~ljarocho/fb.html

 

[EDIT]

W sumie to może tabelkę wkleję do wiki, bo linki wciąż wygasają.

 

Zmieniłem wpis na wiki. Jeśli ktoś ma coś na temat ustawień na monitorach panoramicznych, to prośba o uzupełnienie informacji. Framebuffer zasadniczo obsługuje tylko rozdzielczość 4:3.

Może opcja vga=ask, potem [ENTER] a następnie "scan" na monitorze panoramicznym ujawniają dodatkowe parametry? Mógłby to ktoś z "panoramą" sprawdzić, bi ja nie mam pod ręką żadnego panoramicznego monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby sobie dopasować rozdzielczość to informacja o innych wartościach framebuffer tutaj → http://home.elka.pw.edu.pl/~ljarocho/fb.html

 

[EDIT]

W sumie to może tabelkę wkleję do wiki, bo linki wciąż wygasają.

 

Zmieniłem wpis na wiki. Jeśli ktoś ma coś na temat ustawień na monitorach panoramicznych, to prośba o uzupełnienie informacji. Framebuffer zasadniczo obsługuje tylko rozdzielczość 4:3.

Może opcja vga=ask, potem [ENTER] a następnie "scan" na monitorze panoramicznym ujawniają dodatkowe parametry? Mógłby to ktoś z "panoramą" sprawdzić, bi ja nie mam pod ręką żadnego panoramicznego monitora.

 

Myslałem że to jest tylko do trybu graficznego ale w trybie tekstowym też sie uruchamia, wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...