Skocz do zawartości

[F13] Nagrywanie Dźwięków Systemu


DjSpider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie: Jak w Fedorze nagrać dźwięki systemu (np. Dźwięk z odtwarzacza) w Audacity albo innym programie? Strzelam, że trzeba coś pokręcić z jakimiś mixerami, ale nie wiem jak to zrobić. Dobrze by było gdyby dało się to załatwić bez JACKa;)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to coś prostego i krótkiego, to podłączasz wejście mikrofonowe do wyjścia słuchawkowego. Ale trzeba mieć wyczucie jak głośno dać. Audacity ma filtry do pogłaśniania ścieżek, więc lepiej dać ciszej podczas nagrywania, ale wtedy proporcje szumów do muzyki są wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to coś prostego i krótkiego, to podłączasz wejście mikrofonowe do wyjścia słuchawkowego. Ale trzeba mieć wyczucie jak głośno dać. Audacity ma filtry do pogłaśniania ścieżek, więc lepiej dać ciszej podczas nagrywania, ale wtedy proporcje szumów do muzyki są wyższe.

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety nie do końca wiem jak podłączyć to wejście do wyjścia:/ Czy trzeba to zrobić jakoś fizycznie (wątpię...) czy w jakimś programie, jeśli tak, to w jakim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie. Bierzesz kabelek TRS (popularnie zwany JACK), z jednej strony wpinasz do wyjscia sluchawkowego, z drugiej do wejscia liniowego i nagrywasz.

Jak nie, to JACK, wlaczasz "Monitor" i nagrywasz system:monitor_1 i system:monitor_2 (L R - moze byc np. 6 jesli masz wyjscie 5.1 i wtedy masz: L R SL SR C LFE) [-;

 

BTW. JACK jest tu najlepszym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie. Bierzesz kabelek TRS (popularnie zwany JACK), z jednej strony wpinasz do wyjscia sluchawkowego, z drugiej do wejscia liniowego i nagrywasz.

Jak nie, to JACK, wlaczasz "Monitor" i nagrywasz system:monitor_1 i system:monitor_2 (L R - moze byc np. 6 jesli masz wyjscie 5.1 i wtedy masz: L R SL SR C LFE) [-;

 

BTW. JACK jest tu najlepszym rozwiazaniem.

 

Ha! W zyciu bym na to nie wpadl, dzieki za rade, zaraz przetestuje;) Obawiam sie jednak, ze srednio moze to wyjsc, gdyz moja karta dzwiekowa nie grzeszy jakoscia wejscia;)

A jak to zawiedzie to pobawie sie z JACKIEM.

 

EDIT: Wlasnie skorzystalem z tej "fizycznej opcji" i wszystko wyszlo idealnie tak jak chcialem. Dziekuje bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...