Skocz do zawartości

Protokół Mms


lhc

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym mplayer (+ pewnie kodeki → http://wiki.fedora.p...ja_kodek.C3.B3w, chociaż nie jestem pewien) też da radę to pociągnąć.

Mplayer nie korzysta z GStreamera i nie potrzebuje dodatkowych kodeków. Kiedyś trzeba było instalować win32codecs, ale teraz już nie ma tego wymogu a i tak odtwarza milion-pińćset-sto-dziwińćset formatów (-;

Mplayer korzysta z ffmpeg zdaje się, tak samo jak VLC. Choć co do tego nie jestem pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewall nie blokuje radia. mms:// działa w mplayer. W Exaile też działa ale tylko to radio mms://stream.polskieradio.pl/program3. Natomiast to radio mms://195.225.76.69:1010/ działa pod VLC i mplayerem, ale juz pod Exaile nie. Dlatego nie wiem czemu pod Exaile nie działa? Zresztą funkcji RDS nie da się chyba uzyskać pod żadnym odtwarzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, ale czy RDS nie jest podawany poprzez "SteamTitle" z serwera streamingowego? Jeśli tak, to w mplayerze powinno pisać: "StreamTitle changed: <nowy tekst>". Mogę się mylić, ale u mnie się tak wyświetla jak zmieniam tekst w IceCast (a właściwie automatycznie mpd ustawia tytuł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...