Skocz do zawartości

Protokół Mms


lhc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z odczytem protokołu mms://"tu adres radia:port". Używam programów radiowych typu: RadioTray, DeadBeef. Próbówałem adres z tym mms;// , ale nie działa tak jak http.Jaki plugin jest potrzebny do tego protokołu? Jeśli w tych programach nie da rady odczytać, to może przez przeglądarke jest szansa sluchania, po zainstalowaniu odpowiedniego pluginu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz vlc, ale w praktyce kazdy odtwarzacz powinien sobie poradzic. Ewentualnie wrzuc tu ten adres.

Mam zainstalowany ten vlc-plugin, ale gdy próbuje wlaczyc z przegladarki wyskakuje

Do poprawnego dzialania wymagany jest:
Internet Explorer
Windows Media Player

Mimo ze okno programu sie pokazuje[stream] To ten adres mms://195.225.76.69:1010/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zly adres, a poza tym to mialem na mysli wklejenie go bezposrednio do vlc.

Raczej nie jest zly. Bo próbowalem na IE z WMP i dziala. Moze cos jeszcze znajde pod linuksa. Byl kiedys taki plugin "mplayerplug-in". Ale juz jest nieaktualny. Wklejalem do vlc ten adres, tez nic to nie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jednak oni mieli problemy. Teraz sprawdziłem i Radio Rekord działa :) Ale Ty nie masz używać pluginów tylko po prostu otworzyć ten adres w programie vlc.

O teraz i u mnie działa. Czyli to była wina z ich strony. A jest jakiś sposób, żeby to radio dodać do DeadBeef? Jak dodam ten adres do tego programu to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób, żeby to radio dodać do DeadBeef?

Deadbeef chyba nie ma zaimplementowanej obsługi tego protokołu, czyli nie.

 

Adres jest dobry. Mi mplayer odtwarza.

Przeczytaj cały wątek, a nie wybrane wiadomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w konsoli

mplayer mms://stream.polskieradio.pl/program3

Z mplayerem tez działa, tylko że się uruchamia na cały regulator. W sumie to mi zależało na funkcji RDS. Którą ma deadBeef i radiotray(wyświetlają nazwy utworu i wykonawcy).Ale dzięki jeszcze raz panowie za odpowiedźi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exaile jest trochę cięższy, ale powinien mieć obsługę mms, działa w trayu i ma na pewno powiadomienia.

Bardzo fajne to Exaile, ale nie działa mi to radio z mms:// , wyskakuje

Błąd odtwarzania: Could not connect to streaming server.

Szukałem we wtyczkach tego programu, ale tam nic nie ma z mms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie blokujesz portu, z którego korzysta dany adres.

Zainstaluj sobie audacious z wtyczka audacious-plugin-freeworld-mms i musi dzialac o ile masz poprawny (tzn.dzialajacy) adres.

Poza tym mplayer (+ pewnie kodeki → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Instalacja_kodek.C3.B3w, chociaz nie jestem pewien) tez da rade to pociagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...