Skocz do zawartości

F15 Kernel Panic


skullman

Rekomendowane odpowiedzi

Po instalacji F15 zrobiłem upgrade kernela do wersji: kernel-2.6.38.6-27.fc15.i686 i system przestał startować. Dostaję komunikat: Kernel panic-not syncing:No init found. Try passing init=option to kernel. Chrootować się z debiana również nie moge bo dostaję: bash: /dev/null: Brak dostępu. Wie ktoś co może być na rzeczy? Albo jak to obejść żeby przekompilować kernel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeśli starsza wersja kernela nie działa to nie wiem dlaczego miałaby działać nowsza. Jeśli chrootując dostajesz taki komunikat to pewnie zapomniałeś podmontować /dev. Poza tym jak już uda się to zrobić to przebuduj ramdisk dracutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeśli starsza wersja kernela nie działa to nie wiem dlaczego miałaby działać nowsza. Jeśli chrootując dostajesz taki komunikat to pewnie zapomniałeś podmontować /dev. Poza tym jak już uda się to zrobić to przebuduj ramdisk dracutem.

 

Dlatego, że z obydwoma były różne problemy, starszy kernel nie dawał monitu typu kernel panic tylko zatrzymywał się w momencie wyrzucenia komunikatu o myszy i klawiaturze. Nowszy to była już kompletna zwiecha.

Już działa, przynajmniej się uruchamia (choć gnome 3 nie startuje), pobrałem i zainstalowałem z DVD a nie z livecd. W sumie to nie mam pojęcia w czym tkwił problem bo sam proces instalacji przebiegał prawie tak samo. Ale już się ładnie chrootuje i większość problemów załatwiona. Jeszcze tylko muszę stery nvidia skonfigurawać. Podsumowując te wszystkie liceCD to niezła zaraza jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...