Skocz do zawartości

Fedora 15 + Gnome3 - Czy Warto Instalować Mając F14 Gnome2?


morphii

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz się nie będę dziwić jak przeciwnik Linuksa napisze mi że w Linuksie najprostsze rzeczy trzeba robić w terminalu, do tej pory mówiłem: tak było kiedyś, od tej pory będę musiał przytaknąć, że ma racje.

To chyba systemy pomyliłeś. Linux i terminal tworzą jedną całość. Mam nadzieję, że nie doczekam tych czasów, kiedy już nie będzie potrzeby używania terminala. Jak nie lubisz terminala to chyba słyszałeś o innych systemach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yum install gnome-shell-extension-alternative-status-menu
Tak sobie popatrzyłem na ten wpis raz jeszcze i wydaje mi się, że cytowane wyżej polecenie nie jest potrzebne - podobne rozszerzenie zawiera się w paczce gnome-shell-frippery - jest tam m.in.Shut_Down_Menu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../Linux i terminal tworza jedna calosc./.../

 

Touché! :rolleyes:

 

(Idea Conky i próby z wprowadzeniem czegos w rodzaju HUD na pulpit maja korzenie wlasnie tutaj)

 

Terminal ( text ) based application for Linux

Edytowane przez takori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko terminalowi póki UŁATWIA a nie UTRUDNIA wykonanie danej czynności, o ile np. skopiowanie pliku szybciej pójdzie terminalem, czy edycja pliku konfiguracyjnego nano szybciej niż geditem to już nie mam ochoty babrać się komendami w dostrajaniu tematu graficznego gnome itp.

Fanatyckie gadanie nie zawróci postępu w Linuksie i tyle. Jak komuś nie pasują graficzne konfiguratory niech wyp... sobie na gentoo albo slacka i nie zanudza na forum dystrybucji dla początkujących (src: http://www.linux.pl/?id=article&kategoria=8&show=340 ).

Fedora jest dla zwykłych userów a nie fanatyków, którzy siedzą od rana do wieczora by skompilować jądro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora nie jest dla poczatkujacych. Okreslana jest jako:

 

Dla poczatkujacych uzytkowników linuxa, ale nie dla poczatkujacych uzytkowników komputera. Dla tych co chca sie douczyc jak cos dziala i pogrzebac czasem w terminalu. Dla nie bojacych sie manuali, szukania w google i myslenia (tego ostatniego w szczególnosci).

 

W skrócie: owszem jest dla poczatkujacego Geeka ale juz dla 40 latka styranego zyciem, któremu NIC SIE NIE CHCE i przemalowanie plotu zajmuje mu pól roku juz nie.

 

Nikt nie siedzi nie kompiluje jadra bo zyski z tej operacji sa znikome a czas kompilacji duzy.

 

Konsola jako narzedzie konfiguracji jest idealne bo juz w kilka godzin po wykryciu problemu ktos napisze pare komend i wszyscy sie ciesza bo U KAZDEGO DZIALA. Nie wazne jest wtedy czy ktos ma GTK,QT czy wxWidgetx, nikt nie kombinuje jak poukladac GUI i nie pisze tej calej otoczki.

 

Twórcy GNOME3 oficjalnie i z premedytacja wycieli wszystko z systemu by zwyczajny uzytkownik "sie nie pogubil". Zalozyli wiec, ze sa 2 gatunki linuxowców:

-jamochlony siedzace na YT i NK przez 100% czasu na kompie.

-PowerUserzy, którzy i tak przejda na inne srodowisko albo sobie sami pozmieniaja (co jak widac - postepuje)

 

Ty chyba jestes gdzies posrodku. I zamiast cieszyc sie, ze w lekko ponad miesiac spolecznosc praktycznie zmienila G3 w G2Plus to ty jeszcze narzekasz, ze sie ciezko instaluje. Ale niektórym to sie nie dogodzi.

 

P.S

Fajna automatyczna edycja na forum - nie wiedzialem, ze istnieje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dlaczego masz nie doczekać tych czasów, planujesz samobójstwo w związku z rokiem 2012?

Heh... Co Ty wiesz o linuksie. Tak długo jak linuksa będą tworzyli hakerzy jądra, czyli całą wieczność, nie będzie to system graficzny. Choćby powstało jeszcze z dziesięć Canonicalów to i tak co najwyżej stworzą coś pokroju windowsa, tzn. podobnie ograniczonego i niestabilnego.

Poza tym nawet nie wiesz kto stoi za projektem Fedora i w związku z tym do jakich użytkowników jest skierowana ta dystrybucja. No, ale tak to już jest jak ktoś jest ignorantem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...