Skocz do zawartości

Tajemnica Terminalu


takori

Rekomendowane odpowiedzi

Nie daje mi spokoju rzekomy bug nie pozwalajacy na ustawienie przezroczystosci tla w terminalu. A to za sprawa (mój niepokój) wielu nowych motywów, których przykladowe zrzuty pokazuja przezroczyste tla. Sciagnalem wszystkie wspomniane motywy i ani instalacja, ani porównanie plików konfiguracji nie dalo odpowiedzi.

 

Poczatkowy trop, ze motywy sa moze instalowane na innym linuxie z Gnome 3, wydaje sie byc bezsensownym, bo gnome pozostaje tym samym programem bez wzgledu na rodzaj dystrybucji. Przyznam, ze znalazlem sie w kropce. I albo podawane przyklady sa zfeikowane, albo problem tkwi w samej Fedorze 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie tkwi błąd, ale dla utrudnienia przypomnę, to co już gdzieś tutaj pisałem. Terminal jest przezroczysty w oknie podglądu otwartych aplikacji (nie wiem jak to się fachowo nazywa - chodzi o ekran, który pokazuje się po wjechaniu w lewy, górny róg monitora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal jest tez przezroczysty przy maksymalnym rozmiarze (F11). Opis bugu mówi o problemie z cieniem. Rzeczywiscie zrzuty moga byc z "podgladu", tego nie skojarzylem. No to zgodnie z rada Ravena przyjdzie przeczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=635268

 

tl;dr dla uposledzonych jezykowo: sprawa zostala juz naprawiona w galezi master (czyli tym, co stanie sie wersja 3.2), chetni moga sobie przekompilowac pakiet mutter z tymi latami lub jhbuildem z gita.

 

Hm, w sumie przekompilowanie muttera i wrzucenie gotowego RPM-a do tutejszego wikirepo nie jest takim zlym pomyslem. Jacys smialkowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Xfce zaden problem :P

20110606193101_1680x1050_scrot.png

 

Uzywam guake, który tez jest przezroczysty, zreszta brak przezroczystosci nie przeszkadza mi. Gnebilo mnie pytanie skad u licha te zrzuty. (Sztuka, dla sztuki)

Edytowane przez takori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacyś śmiałkowie?
Spoko :) Gdzie ta paczka?

 

Na Xfce żaden problem :P
A jaki menedżer logowania?

Możesz pokazać to samo z GDM i zmienionym tłem pulpitu?

 

Używam guake,
To ja musze mieć coś dziwnego u siebie, bo
[waldo@F15 ~]$ guake
Traceback (most recent call last):
 File "/usr/lib64/guake/guake.py", line 1353, in <module>
   if not main():
 File "/usr/lib64/guake/guake.py", line 1296, in main
   instance = Guake()
 File "/usr/lib64/guake/guake.py", line 649, in __init__
   notification.show()
glib.GError: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown: The name org.freedesktop.Notifications was not provided by any .service files

i tyle...

Fedora jak widać 64-bitowa

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. O maly wlos bym sie wczoraj zabral do tego od d... strony link. (Link dobry, strona tez, tylko odnosniki na stronie nie dzialaja juz :(eh, i tak juz nieistotne)

Edytowane przez takori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all

ofc - to tylko taki prztyczek w nos, ze G3 niedopracowane :P

 

Pokaż mi jeden doskonały system, lub program. :)

** Program odszczekuję. Sam widziałem taki, nawet byłem przy tworzeniu. No, powiedzmy mini program. Na Kyuserę - pisany, ku uciesze wszystkich wokół, w dosowskim basic-u. Podejrzewam, że tego typu przemysłowych programów to jest trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi jeden doskonały system, lub program.

DOS :]

Ewentualnie Linux ale to już pod kątem mojego fanatyzmu do Linuksa trzeba spojrzeć :P

 

Podobny problem z przeźroczystością był...chyba w LXDE - acz nie dam głowy czy to bug czy założenie odgórne więc opisze o co idzie - była możliwość w terminalu ustawić tak, by tło terminala było takie jak dokładnie za nim na pulpicie czyli mniej więcej "wycinek" tapety, na którym akurat się terminal znajduje, z tym że kiedy przychodziło do przesuwania terminala, przesuwaliśmy również ten wycinek tapety i dopiero po puszczeniu LPM tło w terminalu się aktualizowało na takie jakie jest pod nim - znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...