Skocz do zawartości

Opóźnienie Pędzla W Gimpie I Obciążenie Procesora


Seba9901

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie przerzuciłem się z Ubuntu na Fedorę. ;) Mam następujący problem. Gdy w gimpie wybiorę pędzel i ustawię go na duże wymiary to nie nadąża on za kursorem myszki, a co więcej, obciążenie procesora wzrasta do 100%. Tak samo było na Ubuntu. Może to być wina sterowników? Na gimpie dla windowsa nie spotkałem się z czymś takim. Oto mój sprzęt:

 

Procesor:AMD Athlon XP 2200+

Karta graficzna:GeForce 6200

Pamięć:DDR 512 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki karty graficznej masz własnościowe czy otwarte? "Duże wymiary" tzn. jakie? Dla mnie "duże" wydaje się gdzieś od C, ale kumpel twierdzi, że dopiero od DD zaczyna się zabawa <_<

 

U mnie np. pędzel o promieniu 90, skala: 1 działa szybko i sprawnie, ale... na płótnie 640x480 :) Przy 1280x1024 faktycznie pędzel zostaje w tyle za kursorem, więc być może jest to kwesta zajętości pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skale 10 mozna ustawic na pedzlu o srednicy np. 1 piksela i bedzie to niemal to samo co srednica 10 w skali 1 (niemal, bo tam sa podobno jakies róznice, szczególnie przy pedzlach ze zmiekczona krawedzia). Podaj przy jakiej skali i srednicy pedzel zostaje w tyle za kursorem. No i tak jak napisalem wczesniej wymiary plótna tez nie bez znaczenia.

 

Ale tak czy inaczej, wydajnosc jest gorsza niz na Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na windowsie nie ma zadnych opóznien. Gdyby robili porzadnie programy na linuksa, to takich bajerów by nie bylo np. flash player. Suwak mi opóznia i nie nadaza za myszka. Dopiero u mojego kolegi na procku core 2 duo 1.8 GHz 1 GB Ramu i karcie GeForce GTS 250 1 GB RAMu nic sie nie wieszalo. To znaczy, ze trzeba wydac kilka tysiaków na kompa, albo wytrzasnac go z NASA, zeby nie wieszal mi sie chociazby ten flash player, albo gimp? :D To, ze sie wiesza, na pewno nie jest wina linuksa. :D Tylko dziwne jest jeszcze to, ze oprócz gimpa na windzie dobrze dziala tez KDE.

 

EDIT : Minelo troche czasu i nadal nie ma odpowiedzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...