Skocz do zawartości

Problem Z Aktualizacją Po, F15


demonaeon89

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

Jestem nowym uzytkownikiem Linuksa i przepraszam jak tema juz jest, ale nie mam juz cierpliwosci. Po dniu walki, udalo mi sie odniesc spektakularne zwyciestwo i zainstalowac F15 z USB na dysk. Mam netbooka i uwazam ze Linux F15 bedzie najlepszym rozwiazaniem na moje potrzeby (internet, office etc.). Niestety mam problem z aktualizacja, wchodzac w "Aktualizacje oprogramowanie" wybieram "zainstaluj aktualizacje" i po chwili wyskakuje mi blad "Wystapil nieokreslony blad transakcji. Wiecej informacji jest dostepna w szczególowym raporcie" tresc raportu brzmi tak: "1:perl-Pod-Escapes-1.04-160.fc16.noar wymaga perl=4:5.12.3-160.fc16 1:perl-module-Pluggable perl = 4:5.12.3-160.fc16 1:perl-Pod-Simple-3.13-160.fc16.noarch wymaga perl = 4:5.12.3-160.fc16 : 1:perl-Pod-Escapes-1.04-160.fc16 noarch wymaga perl= 4:5.12.3-160.fc16 1:perl-Module- Pluggable-3.90-160.fc16.noarch wymaga perl = 4:5.12.3-160.fc16 1:perl-Pod-Simple-3.13-160.fc.noarch wymaga perl =4:5.12.3-160.fc16"

 

Niestety ten "szczególowy raport" ma tyle szczególów ze rozumiem na razie tyle co noworodek fizyke kwantowa.

 

Czy ktos moze mi pomóc ?

Co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terminal chwilowo zajęty bo stwierdziłem że jak graficznie nie da rady aktualizacji to zrobię to terminalem, powoli idzie. Przepraszam za zamieszanie, ale ostatni Linuks jakiego miałem to Ubuntu 5. Zapomniałem że terminal załatwia wszystko, dziękuje za odpowiedź szybką. Jak będzie jeszcze jakiś problem napiszę co zwraca polecenie. Jeszcze raz dziękuje i przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie masz czasem włączonych repozytoriów Rawhide?

Co? :D

po wpisaniu rpm -qa |grep fc16 pojawia się komunikat gnome-shell-extensions-alternative-status-menu-3.0.2-1.g63dd27cgit.fc16.noarch

mc-4.7.5.2-1.fc16.i686

gnome-shell-extensions-drive-menu-3.0.2-1.g63dd27cgit.fc16.noarch

gpm-libs-1.20.6-16.fc16.i686

gnome-shell-extensions-common-3.0.2-1.g63dd27cgit.fc16.noarch

gnome-shell-extensions-user-theme-3.0.2-1.g63dd27cgit.fc16.noarch

gnome-tweak-tool-3.0.5-1.fc16.noarch

gnome-shell-extensions-native-window-placement-3.0.2-1.g63dd27cgit.fc16.noarch

gnome-shell-extensions-dock-3.0.2-1.g63dd27cgit.fc16.noarch

gnome-shell-extensions-alternate-tab-3.0.2-1.g63dd27cgit.fc16.noarch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się kiedyś stwierdzenie jednego z forumowiczów, które tu pasuje: "widzę, że dołączyłeś pełną parą do społeczności i uczestniczysz w testach Fedory 16". Fedora 16 jest jeszcze w fazie rozsypanych kawałków. Nie dziwię się, że ci nie działa.

 

Przede wszystkim musisz wyłączyć sobie aktualizacje do Fedory 16. Uruchom jako root chociażby gedit:

su -
hasłoroota
# gedit

i pootwieraj pliki z katalogu /etc/yum.repod.d/ zawierające w nazwie testing, lub rawhide. Zapewne znajdziesz w nich takie zapisy:

enabled=1

, więc pozmieniaj je na

enabled=0

 

Nie martw się, systemowi nic od tego nie grozi. Po prostu wyłączasz tym samym poszukiwanie zbyt nowych pakietów przy aktualizacji. Potem wykasuj pamięć yuma poprzez:

yum clean all

i... hm... Te pakiety, które pochodzą z Fedory 16 nie są jakieś krytycznie ważne dla systemu, więc zapewne możesz je nawet zostawić. Jedyne co bym zrobił, to przeinstalował mc, bo jest fajny i pewnie będziesz często korzystał:

yum remove mc
yum install mc

Potem zapuść standardowe yum update i czekaj na wyniki. Powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...