Skocz do zawartości

Fedora 14 Long Term Support?


farbaa

Rekomendowane odpowiedzi

Tez zaczalem sie rozgladac za czyms z dluzszym wsparciem i pod wplywem tego tematu przesiadlem sie na najnowszy Scientific. Musze przyznac, ze to calkiem fajny Linux i przy odrobinie wysilku mozna go równiez przystosowac do domowego uzytku. Porównujac z F 14 to pod paroma wzgledami jest lepiej (programy dzialaja jakby zwawiej). Nawet nie mialem problemów ze sterownikami do ATI, które mozna znalezc w ELRepo. Co ciekawe flash byl na dzien dobry w wersji live. LibreOffice mozna zainstalowac ze strony projektu. Czesc paczek mozna znalezc w zewnetrznych repo (polecam Russian Fedora for EL). Poza tym mozna wykorzystac paczki src.rpm z fedory lub pliki spec i stworzyc wlasne rpm-y. Tym sposobem zbudowalem paczki z najnowsza wersja audacious przy okazji pozbywajac sie durnych zaleznosci. Troche zaczelo mnie to wciagac i jak tak dalej pójdzie to powstanie calkiem pokazny zbiór rpm-ów.

Generalnie moge polecic Scientific, choc tez ma drobne mankamenty, m. in. problemy ze skype (trzaski) czy niepelne spolszczenie. Brakuje mi tez paczek delta rpm, ale da sie z tym zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dlaczego wiec LTS mialoby uwzglednic Fedore 14? Dlatego, ze uwazam iz nowe GNOME 3 jest zbyt... swieze. Wiecie co mam na mysli. Z pewnoscia jest wielu uzytkowników, którzy chcieliby jeszcze przez dluzsza chwile zostac z GNOME 2.32 nie tracac przy tym funkcjonalnosci, stabilnosci Fedory 14.

Slowo "swieze" jest tak delikatnym ujeciem sprawy, ze jeju :P

Gnome 2.xx bylo tym co powodowalo, ze chce tego uzywac, teraz pozostalo mi skakanie miedzy XFCE, które wyglada jak Gnome 2.xx, LXDE, które przypomina troche KDE 3.5 oraz Trinity, które to jest ucielesnieniem KDE 3.5 per se, Gnome 3 sie nie dotykam...

 

problemy ze skype (trzaski)

Skype przede wszystkim nie byl aktualizowany od bodaj 2009 roku dla Linux, jest w fazie beta co nawet sam Skype nie stara sie ukryc (2.2 beta), ma tylko 32-bitowa paczke dla Fedory i próbuje korzystac z PulseAudio na domiar wszystkiego...

U mnie objawy sa takie, ze o ile rozmawiajacych slysze dobrze, o tyle oni narzekaja, ze z mojej strony slysza "pierdzenie" ciagle. Próbowalem 400 tysiecy kombinacji z Mixerem, ustawieniami, cudami na kiju i nic, stawiam na wine Skype ot co :P (ew. 50% winy na kamerke no bo mikrofon w kamerce to jakas kpina, acz pod "W" nie ma tego pierdzenia...wiec 100% wina Skype i juz :P)

 

EDIT #1

Brakuje mi tez paczek delta rpm, ale da sie z tym zyc.

Delta RPM jest genialne, skrócic z 168 MB aktualizacje do bodaj 34? Czemu nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze wersja Skype na Linuksa od dawna nie jest rozwijana i nie sadze aby to sie zmienilo, ale myslalem ze skoro na Fedorze 13/14 dzialal bez najmniejszych problemów to podobnie bedzie w przypadku Scientific. Najwyrazniej wtedy byloby zbyt rózowo i sweetasnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zainstalowalem Scientifica, zeby móc kompilowac programy w domu i przez dropboksa wyslac binarki na swietlicowe kompy. Kompilacja na tamtych kompach bywa czasochlonna.

 

Podoba mi sie tu rozbicie aktualizacji na fastbugs i security oraz, przede wszystkim, wsparcie dla wersji 5.7, 6.0, 6.1 itd... Nie trzeba od razu rzucac sie na duza aktualizacje, bo do starej nie ma poprawek. Przy wylaczonym fastbugs ledwo widac jakiekolwiek aktualizacje, za co duzy plus. Niektórym przykladowo nowy NetworkManager z fastbugs nie dziala i na CentOSie mieliby problem. Jesli komus przyjdzie do glowy instalowac SL, to pamietajcie o usunieciu yum-autopupdate :P i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...