Skocz do zawartości

Instalacja Starszej Wersji Firebirda


koperkuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Domyślnie yum instaluje mi wersje Firebirda 2.5.0 a ja potrzebowałbym wcześniejszą wersję.

 

Przy instalacji z rpm są problemy i nie mogę się połączyć z bazą danych Firebirda, mimo że usług service start status pokazuje, że działa.

 

Jak to w najlepszy sposób zrobić? Wiem, że poszukiwany przeze mnie Firebird był we wcześniejszej wersji Fedory - w 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągałem RPM i próbowałem ręcznie ale mi nie chciało chodzić.... Teraz nie wiem czy to wina faktycznie SELinuxa czy mojej nieumiejętności konfiguracji.

Jestem dość świeży jeśli idzie o Fedorę - więc prosiłbym o dokładną instrukcję jak przebudować SRPM z Feodry 14 i zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skasuj firebirda z systemu i zrób tak:

 

1. sciagnij ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/linux/fedora/linux/updates/14/SRPMS/firebird-2.1.4.18393.0-3.fc14.src.rpm

 

2. zainstaluj rpmbuild:

yum install rpm-build

 

3. zainstaluj srpma:

rpm -ivh /sciagniety/plik/firebird-2.1.4

 

4. jesli zrobiles to jako user, to w twoim katalogu domowym pojawi sie katalog RPMBUILD, jesli jako root, to pojawi sie /root/RPMBUILD

 

5. przejdz do katalogu ~/RPMBUILD/SPECS

 

6. zrób pakiet SRPM dla F15:

rpmbuild -bs *spec

Jesli bedzie brakowalo zaleznosci, to zostaniesz poinformowany. Musisz je doinstalowac yumem. *

 

7. Przejdz do katalogu ~/RPMBUILD/SRPMS i skompiluj firebirda:

rpmbuild --rebuild --target=i686 *srpm

 

8. Przejdz do katalogu ~/RPMDUILS/RPMS/i686. Zobaczysz tam gotowe paczki do zainstalowania.

 

Jak widzisz jest z tym troche roboty i po drodze (zwlaszcza przy kompilacji) ma sie co nie udac. Po instalacji bedziesz musial dac znac yumowi, zeby ci tego firebirda nie aktualizowal, ale sie bedziemy martwic potem, to akurat latwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...