Skocz do zawartości

[F15] Could Not Find Enough Free Space...


zeroenna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Napisz jakie są to partycje, o jakim formacie - na dysku mogą być fizycznie cztery partycje np. 3 główne i jedna rozszerzona z podziałem na kilka -i tu jest dowolna - ale bez przesady ilość.Oczywiście mogą być inne np.2 główne i 2 rozszerzone, ale mogą być tylko 4.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 partycje, w tym 20GB na F15.
Jestes pewna, ze na tych 20GB nie ma partycji? Wybralas "Use Free Space", wiec jesli ta partycja jest w jakikolwiek sposób sformatowana (NTFS, ext4 czy inne), to z punktu widzenia instalatora nie jest wolna.

Wejdz w Windowsach w opcje zarzadzania dyskami, upewnij sie, ze nie masz do tej partycji przypisanej zadnej litery dysku, usun ja i spróbuj instalacji od nowa.

[EDIT]

Mozliwe równiez, ze jedna partycja to zbyt malo dla instalatora - musi miec chyba co najmniej 2 (swap i glówny file system) zeby ruszlo.

Powinnas w takiej sytuacji usunac te partycje, utworzyc ja na nowo jako partycje rozszerzona i ponownie rozpoczac instalacje.

POkaz uklad partycji jaki masz obecnie na dysku, bo bez tego to sobie tylko mozemy "gdybac".

[/EDIT]

 

P.S. 20GB to troche malo na instalacje Fedory. Zmiesci sie, ale z danymi nie poszalejesz.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dziala :D Jeszcze jedno pytanie: co nalezy zrobic, by przy wlaczaniu kompa nie ladowal sie automatycznie Linux, lecz pojawilo sie okno opcji wyboru systemu?

 

Jak masz nowy problem, zalóz nowy watek. Chociaz jesli ci odpowiem, to Którys z adminów pewnie podzieli.

zaraz po zaladowaniu BIOSU wciskaj bardzo szybko kursory na klawiaturze. W pliku /etc/grub.conf mozesz zapisac inny niz 0 timeout odliczajacy czas do automatycznego startu Fedory. Mozesz tez ustawic inny domyslny system, który bedzie startowal, ale to troche zamotane, bo musisz wpisac inna liczbe dla wartosci default.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeeM, proszę... Po co tworzyliśmy wiki?

http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB#Plik_.2Fboot.2Fgrub.2Fgrub.conf_-_typowe_opcje

 

A kursorów wcale nei trzeba naciskać szybko :P Wystarczy przytrzymać lewy shift w czasie startu systemu. W jednym na pewno masz rację: jeden problem = jeden wątek (@zeroenna - z góry dzięki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...