Skocz do zawartości

Problem Z Czionkami


l33d

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem uzytkownikiem Fedory od kilku dni (wczesniej Debian przez kawal czasu) i mam nastepujacy problem z którym nie moge sobie poradzic:

 

Po instalacji duzej paczki czcionek mam zamieniona czcionke glownie przegladarkach internetowych. Czcionka jest poprawna w niektórych miejscach ale tam, gdzie wczytuje ja z arkusza stylów jest zmieniona na jakas kosmiczna, bez polskich znaków i nie idzie sie rozczytac. Na poczatku wydawalo mi sie, ze to Arial z windowsa ale nawet nie mam jej w systemie. Wymuszenie czcionki nic nie daje, dopiero jak zmieni sie wczytywanie arkuszów stylów uzytkownika a nie stron czcionki sa poprawne ale wiadomo co dzieje sie z ukladem strony itd.

 

Mial ktos moze taki problem ?

 

Tak dla ukazania problemu:

 

zrzutekranu1ge.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji dużej paczki czcionek
"Duża" to jaka? Może wystarczy mała, ale konkretna.

 

Na początku wydawało mi się, że to Arial z windowsa ale nawet nie mam jej w systemie.
To może trzeba zainstalować? → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Czcionki

 

 

P.S. Dobre przynajmniej to, że nie masz monitora o rozdzielczości milion na półtora <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paczki to wyszło mało precyzyjnie. Nie chodziło mi o paczkę z repo tylko o ściągnięty zbiór fontów (ponad 8tyś.). Usuwanie czcionek itp. nic nie dawało. W końcu doszedłem do tego, że w Firefox'ie wyświetlało tak jak trzeba czyli ostatecznie problem występował tylko w Operze.

 

W sumie problem załatwiłem inaczej bo z racji, że były duże problemy z Flashem na Operze po prostu się jej pozbyłem i używam Chrome. Do Opery mam trochę głupi sentyment bo to pierwsza przeglądarka jakiej używałem po IE jeszcze na Windowsie 98 i tak mi zostało :) ale w końcu przyszedł czas to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ale w końcu przyszedł czas to zmienić.
Obecnia ja również korzystam najczęściej z Chrome, ale długo korzystałem z Opery i takich problemów nigdy nie miałem i nie mam.

Może warto sprawdzić to co napisał powyżej borzole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie i wyrzucenie tej czcionki raczej nie wchodzi w grę bo mam ich 8,5tyś, a poza tym sprawdzałem wszystkie możliwości z czcionkami których nazwy występują w np. w stylu css strony.

 

Znalazłem taki temat poruszony na forum opery tyle, że na Mac'u ale tam do niczego nie doszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...