Skocz do zawartości

Virtualbox 4.1.6


ALvarez

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacje dokonalem poprzez

yum install VirtualBox

po czym zainstalowala sie wersja Oracle (na pewno nie mialem VirtualBox-jakas cyfra). Tego katalogu o którym wspominalem wczesniej nie mam do tej pory - ale wszystko dziala:)

 

Bede próbowal pobrac i zainstalowac VBoxGuestAdditions.iso i zobacze czy cos sie zmieni. A te parametry które zaznaczylem w programie sa wystarczajace do plynnej (jak na VB) pracy? Czy powinienem dac jeszcze wiecej ram (mam 3gb lacznie) i pamieci dla grafiki (max moge 125mb)?

 

 

Jestem juz po instalacji dodatków. Jedynym plusem jest to iz moge teraz na pelnym ekranie miec maszyne wirtualna. Jednak uruchamia sie i dziala z 10x wolniej niz poprzednio, praca na niej jest wykluczona, wrecz niemozliwa.

Edytowane przez Krystian Kiermasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zainstalowala sie wersja z repo Oracle, to obraz ISO z "guest additions" MUSISZ miec na dysku (jesli dobrze pamietam to gdzies w /usr/share/virtualbox albo w okolicy). Jesli nie masz, to albo instalacja nie przebiegla poprawnie albo masz paczke z RPM Fusion.

 

Poza tym jestem gleboko przekonany, ze jesli instalowales podajac tylko "VirtualBox", to masz paczke z RPM Fusion - sprawdzilem empirycznie :) Co jest u Ciebie mozna latwo sprawdzic. Pokaz co wypisuje Ci polecenie

rpm -qa | grep Virtual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu mam:

[krystian@Krystian ~]$ rpm -qa | grep Virtual
VirtualBox-4.2.6-1.fc17.i686
VirtualBox-devel-4.2.6-1.fc17.i686
python-VirtualBox-4.2.6-1.fc17.i686
kmod-VirtualBox-3.6.11-1.fc17.i686.PAE-4.2.6-1.fc17.i686

 

Dodatek juz zainstalowalem, program sam zapytal czy ma pobrac i zainstalowac wiec nic nie musialem szukac w internecie - wszystko poszlo automatem. Jednak tak jak wspominalem jest nie do uzywania. Postawie jeszcze Debiana i zobacze jaka bedzie szybkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, ze masz wersje z repo RPM Fusion a nie z Oracle jak twierdziles. Tzn. oczywiscie jedno i drugie jest z Oracle - chodzi mi o to kto paczkowal RPM.

 

Tak czy inaczej spróbuj zmienic parametry maszyny wirtualnej. Dodaj troche pamieci wideo, wlaczyc akceleracje 3D i ogólnie pokombinowac z parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...