Skocz do zawartości

[F16] Nie Wszystkie Linie Menuentry Są Aktualizowane W Grub2


WalDo

Rekomendowane odpowiedzi

Taki trywialny temat, ale ciekaw jestem czy to cos u mnie nie tak czy wszyscy tak maja...

 

We wszystkich menuentry w grub.cfg mam linijke

echo 'Loading Fedora (3.1.0-7.fc16.x86_64)'

Nie przeszkadza mi za bardzo, bo /vmlinuz laduje sie w wersji wlasciwej, czyli obecnie /vmlinuz-3.1.2-1.fc16.x86_64, parametry jadra np. po zainstalowaniu kmod-nvidia tez sie zaktualizowaly tylko ta jedna niesmiertelna linijka wciaz taka sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wykonaniu polecenia grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub2 też tak masz? Bo u mnie to zawsze generuje 6 wpisów (3 kernele, tryb normalny i rescue) + wpis dla windowsa. Przy ostatniej aktualizacji kernela yumem zauważyłem, że menu zubożało (bodajże nie było trybów rescue). Ale po ponownym wygenerowaniu tym poleceniem ilość linii wróciła do stanu pierwotnego.

 

1.Czy obecnie grubby jest do czegoś przydatny w systemie?

2. Czy yum aktualizując kernel coś robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po grub2-mkconfig oczywiście wszystko jest tworzone od początku, więc i wszelkie "echa" są generowane na nowo. Jednak spodziewałbym się, ze wszystkie wpisy w GRUB2 będą aktualizowane przy aktualizacji jądra.

Pytam, bo jeśli jest to powszechne zjawisko, to spróbowałbym coś wydukać na bugzilli.

 

ad.1. Myślę, że te funkcje przejęły narzędzia dedykowane dla GRUB 2.

ad.2. yum nigdy nie robił i nie robi nic poza instalacją. Wszelkie zamiany, dodatkowe edycje pochodzą z pakietu. Chociaż nie jestem pewien jak to jest z zachowywaniem nowych configów jako *.rpmnew lub przy usuwaniu zachowywaniem jako *.rpmsaved.

 

Jadnak prosiłbym o trzymanie się wątku. Chciałbym wyjaśnić sprawę, bo chociaż jest "kosmetyczna", to warto poprawić o ile to jest bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...