Skocz do zawartości

Fedora 16 - Błąd Avidemux


SinS

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

posiadam kamerę Toschiba Camileo H30 z której to chcę przerobić pare filmików na wyżej wspomnianym programie Avidemux.

Jednak próbując otworzyć jakikolwiek z nich,wyświetla mi się komunikat:

 

H.264 detected

 

If the file is using B-frames as reference it can lead to a crash or stuttering.

Avidemux can use another mode which is safe but YOU WILL LOSE FRAME ACCURACY.

Do you want to use that mode?

 

Pragnę dodać,że filmkimi z mojej Toschiby nie otwierają się nawet poprzez programy multimedialne (w tym VLC...).

Wgrywałem kodeki zamieszczone w wiki,ale to także nie pomogło.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.k. to krok po kroku:

- startujesz avidemux

- ładujesz interesujący cię plik

- wyświetla się ostrzeżenie - akceptujesz tryb bezpieczny

- widzisz zielone tło

i teraz:

1. klikasz na odtwarzanie (to zielone, po lewej na dole i..... co się dzieje?

2. plik->właściwości => pojawi się okienko, a w nim widzisz co?

po odpowiedziach c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam, ze filmy masz w postaci plików. Mozesz otworzyc w dowolnym edytorze binarnym lub hexa taki plik i napisac jakie sa pierwsze 4 znaki w tym pliku? Zazwyczaj media na 4 pierwszych bajtach okreslaja swój typ (AVI ma chyba RIFF, RMVB ma jakis znaczek a potem RMF itp)

 

[EDIT]

A moze plik ma jakies rozszerzenie?

 

[EDIT2]

Kolejna "edytka". Moze nakrecisz kilkanascie sekund byle czego i wrzucisz plik na jakis darmowy i nie wymagajacy rejestracji serwer?

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. klikasz na odtwarzanie (to zielone, po lewej na dole i..... co się dzieje?

2. plik->właściwości => pojawi się okienko, a w nim widzisz co?

po odpowiedziach c.d.n.

 

O to Ci chodziło?

Codec 4CC: H264
Image Size: 1920x1080
Aspect Radio: 1:1(1:1)
Frame Rate: 29.970 fps
Frame Count: 2737 frames
Total Duration: 00:01:31.324

Extra Video Properties
Global Motion Compensation: No
Packed Bitstream: No
Quarter Pixel: No

Audio
Codec: AAC
Channels: Stereo
Bitrate: 16000 Bps/128 kbps 
Variable Bitrate: No
Frequency: 48000 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak warto kliknąć na "Play"?

Po kliknięciu,film odtwarza się,ale baaaaardzo powoli i w dodatku bez dźwięku.

Chodzi mi głównie,jakie dodatkowe oprogramowanie/kodeki mam wgrać,żeby Avidemux mi w końcu hulał...?

Dodam także,że filmiki te nie działają mi nawet na zwykłych programach multimedialnych,takich jak VLC,czy Movie Player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam, ze filmy masz w postaci plików. Mozesz otworzyc w dowolnym edytorze binarnym lub hexa taki plik i napisac jakie sa pierwsze 4 znaki w tym pliku? Zazwyczaj media na 4 pierwszych bajtach okreslaja swój typ (AVI ma chyba RIFF, RMVB ma jakis znaczek a potem RMF itp)

 

Albo latwiej:

$ file plik.avi

 

Przyklad:

[morsik@vader ~]$ file "~/Videos/Shawshank Redemption [1080p].mkv" 
/home/morsik/Videos/Shawshank Redemption [1080p].mkv: EBML file, creator matroska

 

'file' korzysta z libmagic który nie patrzy na rozszerzenia ale na zawartosc pliku wlasnie po tych headerach o które prosiles (-;

 

 

SinS: avidemux ma to do siebie ze muli. Jesli otwarles film 1080p, to raczej ciezko bedzie zmusic go do plynnego dzialania... A bez dzwieku odtwarza sie pewnie ze wzgledu na tempo. Kodeki wgrac masz takie jak opisane sa na wiki + warto jeszcze ffmpeg dograc (avidemux chyba go lubi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam takze,ze filmiki te nie dzialaja mi nawet na zwyklych programach multimedialnych,takich jak VLC,czy Movie Player.

Ze w VLC sie nie odtwarza to juz dosc dziwne, bo akurat ten player odtwarza bez problemow i dodatkowych kodeków niemal wszystko.

 

@morsik - celnie. Zupelnie zglupialem juz przez te desktopy <_< Czasem najprostsze rozwiazania sa najtrudniejsze ;)

[EDIT]

Chociaz nie do konca chyba tak prosto

[waldo@F16 FILMY]$ file SAM_0065.MP4
SAM_0065.MP4: ISO Media
[waldo@F16 FILMY]$ strings SAM_0065.MP4 | head -1
ftypMSNV

Czyli optowalbym jednak za wklejeniem pierwszych kilku bajtów, chociazby za pomoca takiego polecenia jak wykorzystalem wyzej.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodek audio AAC (masz to napisane w ramce); tabelka na http://www.avidemux.org/admWiki/doku.php?id=general:audio_decoders'>http://www.avidemux.org/admWiki/doku.php?id=general:audio_decoders sugeruje dorzucenie dekodera FAAD do obslugi AAC.

bez kodeka - dzwieku nie bedzie. nic nie uslyszysz i nie skonwertujesz - masz mozliwosc grzebania w opcjach zapisu z kamery - inny kodek do fonii?

demux dosc mocno pozera zasoby - zwlaszcza procesor -> full-hd + 30klatek na sekunde - to moze byc ciut za duzo;). obejrzyj film klatka po klatce i zwróc uwage z jakich klatek sklada sie film - po konwersji moze dac sie plynniej odtwarzac.

 

 

niezaleznie - polecam zapoznanie sie z zawartoscia http://www.avidemux.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demux używa własnego kodeka - może być mniej wydajny-wolniejszy, za to jest głęboko konfigurowalny - dla mnie to zaleta.

podczas oglądania filmu popatrz na zajętość procesora, i I/O dysku.to tak na początek.

spróbuj jakiś krótszy film przekonwertować demuxem (nawet wycinając dźwięk) do innego kontenera, ew. zmień kodek video.

szatkowanie może wynikać m. in. ze zbyt małych możliwości procesora (kodek wymaga większych zasobów do płynnej obsługi; może za dużo innych rzeczy w tle się dzieje?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...