Skocz do zawartości

Fedora 16 Jako Serwer


Buszmenek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecyduj sie. Najpierw piszesz ze chcesz tylko tryb tekstowy a pózniej ze chcesz miec wybór pomiedzy tekstowym a graficznym. To jak ma w koncu byc?

 

Wedlug mnie najlepszym wyjsciem jest zainstalowanie systemu z lekkim managerem okien jak LXDE. Tryb graficzny moze sie czasami przydac. Na konsole tekstowa zawsze mozesz przelaczyc wciskajac Ctrl+Alt+Fx (gdzie x = 2 i wyzej).

 

Jesli wolisz pracowac w trybie tekstowym to mozesz go ustawic jako domyslny a graficzny wlaczac od potrzeby komenda startx.

 

Nie wiem po co Ci cos w grub. Chyba nie zamierzasz restartowac serwera za kazdym razem jak bedziesz chcial zmienic tryb pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz serwer to bierz CentOS 6 jak desktop to Fedore 16. Jak chcesz desktop i czasem serwer to tez Fedore 16 bo jak od czasu do czasu do podstawwej dzialalnosci tylko ten serwer Ci potrzebny to i Xy nie beda bardzo przeszkadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic zmieniac z redagowaniem strony. Plik /etc/inittab to jest, to o co chodzi.

Tzn. tak mi sie wydaje, bo Buszmenek tak jakby mial problem z wyslawianiem sie nieco obszerniejszym, bardziej szczególowym.

 

[EDIT]

A nie. Przepraszam. U mnie w systemie zostal stary plik /etc/inittab po aktualizacji. Faktycznie zmiana jest przez podlinkowanie odpowiedniego skryptu systemd. Zmienilem kolejnosc wpisów na wiki ja sugerowal Mentat

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...