Skocz do zawartości

[F16] "Wylogowanie" Podczas Uzywania Google Chrome


piottrek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczynam przygode z Fedora i coraz bardziej zaczyna mnie irytować. Staram się postępować tak jak piszecie na wiki, forum itd i juz 3 raz instalowałem na nowo F16.

Teraz mam problem z Google Chrome. Podczas korzystania z niego od czasu do czasu nagle pojawia się czarny ekran na kilka sekund, po czym mogę się tylko zalogować i zobaczyć że wszystkie aplikacje zostały wyłączone. Ktoś wie co jest grane?? Jak to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz:

  1. jaki masz sprzet,
  2. jaka grafike,
  3. jakie srodowisko graficzne,
  4. z jakich repozytoriów korzystasz i jakie masz repozytoria wlaczone na stale (yum repolist)
  5. czy instalowales zamkniete sterowniki (zakladam, ze zgodnie z poradnikiem)
  6. czy instalowales jakies programy spoza standardowych repozytoriow Fedory i RPM Fusion

Inaczej to nawet wrózki beda mialy klopot z odpowiedzia.

 

A po takim wylogowaniu jak opisales przejdz od razu do konsoli tekstowej (np.Alt+Ctrl+F2), zaloguj sie jako root, wpisz

dmesg|tail > /root/jakas.tam.nazwa.pliku

i wklej tutaj zawartosc pliku /root/jakas.tam.nazwa.pliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1/2 amd x3 440; Gigabyte gts 250; 2gb ram; plyta glówna jakas assusa - sprzet z przed ok 2 lat; F16 64bit.

ad 3 Gnome 3

ad 4

repo id					repo name									  status
adobe-linux-x86_64		 Adobe Systems Incorporated						  2
fedora					 Fedora 16 - x86_64							 25,098
google-chrome			  google-chrome									   3
rpmfusion-free			 RPM Fusion for Fedora 16 - Free				   428
rpmfusion-free-updates	 RPM Fusion for Fedora 16 - Free - Updates		 491
rpmfusion-nonfree		  RPM Fusion for Fedora 16 - Nonfree				171
rpmfusion-nonfree-updates  RPM Fusion for Fedora 16 - Nonfree - Updates	  237
updates					Fedora 16 - x86_64 - Updates					8,367

ad 5. wg poradnika

ad 6. z tego co mi wiadomo to nie

 

A po takim wylogowaniu jak opisales przejdz od razu do konsoli tekstowej (np.Alt+Ctrl+F2), zaloguj sie jako root, wpisz

dmesg|tail > /root/jakas.tam.nazwa.pliku

i wklej tutaj zawartosc pliku /root/jakas.tam.nazwa.pliku

a tego to nie rozumiem.

 

P.S: podczas korzystania z firefoxa tak sie nie dzieje. Zazwyczaj korzystalem z firefoxa ale ten nie wiedziec czemu dlugo sie uruchamia ok (20-30 sekund). Google Chrome juz lepiej ale taki blad sie pojawil.

 

Pytanie od uzytkownika windowsa: Dlaczego takie glupie problemy sie pojawiaja? Wczesniej zainstalowana swieza Fedora normalnie (szybciej) uruchamiala Firefoxa, z Google Chromem nie próbowalem? Teraz przeinstalowalem system i na równie swiezym systemie Firefox uruchamia sie duzo dluzej? Naprawde podoba mi sie F16 i chce z niej korzystac ale czy musze sie borykac z takimi problemami? Czy to moja nie kompetencja czy Fedora tak lubi robic? Bo jesli Fedora tak lubi robic to spróbuje innej dystrybucji albo zostane przy zacinajacym sie od czasu do czasu, wolniejszym windowsie który DZIALA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego to nie rozumiem.
A konkretnie czego? Wylogowalo Cie, tak? Widzisz ekran logowania, tak? No to wciskasz sekwencje klawiszy, logujesz sie jako root, wykonujesz polecenie, otrzymujesz w wyniku plik, po ponownym zalogowaniu otwierasz plik i wklejasz jego zawartosc tu na forum - moze cos sie uda wyczytac.

 

Zazwyczaj korzystalem z firefoxa ale ten nie wiedziec czemu dlugo sie uruchamia ok (20-30 sekund).
A masz "golego" Firefoksa czy z jakimis rozszerzeniami? A w Chrome cos instalowales?

 

Google Chrome juz lepiej ale taki blad sie pojawil.
No, to spróbujmy 2 sposobów.

1. metoda: usun katalog z ustawieniami przegladarki Google Chrome (to chyba powinno usunac tez poinstalowane rozszerzenia)

rm -rf $HOME/.config/google-chrome

2. metoda: sprawdz → Chromium

Pytania dodatkowe: jak instalowales Google Chrome? Mozna wykonac instalacje przez ich repozytorium (→ Google repo ) albo sciagajac binarki z ich strony - ja mam z repo i jest OK.

Korzystasz z wersji stable czy unstable?

rpm -qa | grep chrome

 

[Off topic]

 

Dlaczego takie glupie problemy sie pojawiaja?
Na to pytanie odpowiedz wielokrotnie przewijala sie przez to forum (przez inne na pewno tez) i jest albo prosta (nie wiadomo) albo bardzo skomplikowana: za Windows stoja gigantyczne pieniadze, wsparcie firm tworzacych sprzet i oprogramowanie, dluzszy "staz" - Linux od ok.'91-'92, Windows od '85. To ostatnie chyba najwazniejsze, bo za tym kryja tez lata przyzwyczajen uzytkownika do pewnych standardowych zachowan (np. popsulo sie? przeinstaluj!)

 

Bo jesli Fedora tak lubi robic to spróbuje innej dystrybucji albo zostane przy zacinajacym sie od czasu do czasu, wolniejszym windowsie który DZIALA.
Osobiscie jestem przyzwyczajony do wolnego oprogramowania, wiec i wolnych wyborów kazdego czlowieka. Nie musze wykrzykiwac na cala okolice, ze nie bede z czegos korzystal - po prostu nie korzystam :D

Fedora slynie z tego, ze jest nowatorska (i to bardzo, mówi sie o → bleeding edge technology) i wprowadza najprzerózniejsze nowosci czesto kosztem stabilnosci systemu, na zasadzie "rozpoznania walka" - jak sie cos sypie, to ktos zglosi, to sie naprawi.

Niektórzy twierdza, ze dla osób mocno przyzwyczajonych do technologii "dalej-dalej-dalej-zakoncz" najlepsza dystrybucja jest Ubuntu, ale osobiscie mocno w to watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie czego? Wylogowalo Cie, tak? Widzisz ekran logowania, tak? No to wciskasz sekwencje klawiszy, logujesz sie jako root, wykonujesz polecenie, otrzymujesz w wyniku plik, po ponownym zalogowaniu otwierasz plik i wklejasz jego zawartosc tu na forum - moze cos sie uda wyczytac.

Ok juz lapie, tak zrobie ;)

A masz "golego" Firefoksa czy z jakimis rozszerzeniami? A w Chrome cos instalowales?

Goly firefox i chrome, ten drugi - sciagnalem binarke z googli.

1. metoda: usun katalog z ustawieniami przegladarki Google Chrome (to chyba powinno usunac tez poinstalowane rozszerzenia)

rm -rf $HOME/.config/google-chrome

spróbuje tego i dam znac jak dziala.

 

Korzystasz z wersji stable czy unstable?

rpm -qa | grep chrome

xorg-x11-drv-openchrome-0.2.904-16.fc16.x86_64
google-chrome-stable-18.0.1025.162-131933.x86_64

 

[Offtop]

Osobiscie jestem przyzwyczajony do wolnego oprogramowania, wiec i wolnych wyborów kazdego czlowieka. Nie musze wykrzykiwac na cala okolice, ze nie bede z czegos korzystal - po prostu nie korzystam :D

Fedora slynie z tego, ze jest nowatorska (i to bardzo, mówi sie o → bleeding edge technology) i wprowadza najprzerózniejsze nowosci czesto kosztem stabilnosci systemu, na zasadzie "rozpoznania walka" - jak sie cos sypie, to ktos zglosi, to sie naprawi.

 

Niektórzy twierdza, ze dla osób mocno przyzwyczajonych do technologii "dalej-dalej-dalej-zakoncz" najlepsza dystrybucja jest Ubuntu, ale osobiscie mocno w to watpie.

Szczerze dziekuje za ta czesc wypowiedzi. Moj poprzedni post potraktuj jednak jako prosbe do bardziej doswiadczonych uzytkowników Fedory o wyjasnienie pewnej sprawy, nie jako "wykrzykiwanie na cala okolice ze nie bede z czegos korzystal". Chcialem po prostu wiedziec czy Fedora jest znosna przy codziennym uzytkowaniu bo do wyboru tej dystrybucji naklonil mnie glównie spin Electronic Lab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem po prostu wiedziec czy Fedora jest znosna przy codziennym uzytkowaniu
Jest wiecej niz znosna - po przejsciu poczatkowej walki, a to chyba normalne w kazdym nowym systemie, jest to naprawde znakomita dystrybucja.

Zreszta mysle, ze kazdy Linux - o ile nie przeskakuje sie co pól roku na coraz to inna dystrybucje - po jakims czasie daje sie "oblaskawic" na tyle, ze mozna skupic sie na korzystaniu z niego a nie na walce z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wracajac do tematu. Drogi WalDo, przesiadlem sie na Ubuntu 12.04 LTS i ten sam blad sie pojawia. Pogooglowalem i wydaje mi sie ze jest to problem pomiedzy x.org, adobe flash player i nvidia x server, oto bug na lauchpadzie.

Dla potomnych: zainstalowalem wtyczke Flash-Aid dla Firefox'a i uzywajac jej zainstalowalem flasha bete z niestabilnych repo adobe, (stabilny jest w stabilnych repo ubuntu). Flash sie czasami crashuje ale juz nie restartuje X'ów, wiec jest troche lepiej. Nie wiem jak w F16 to rozwiazac ale wierze w ogarnietego WalDo.

Mam nadzieje ze pomoglem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F16 nie

Nie wiem jak w F16 to rozwiazac ale wierze w ogarnietego WalDo.
Nie wiem dlaczego powolujesz sie na moje "ogarniecie"? U mnie problemu nie ma a nie bardzo widze mozliwosc rozwiazania bez mozliwosci replikowania bledu. Pomijam juz, ze problem musi wystepowac w specyficznych konfiguracjach, bo wczesniej nikt chyba nie zglaszal podobnych problemów (choc moja pamiec bywa zawodna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję lekturę http://www.nvnews.ne...ad.php?t=177380

Całkiem możliwe że rozwiązania tam proponowane zaaplikował już Flash-Aid w ramach "some tweaks". Ja widzę trzy możliwości:

1. Popróbować z rozwiązaniami z pierwszego posta z forum Nvidii.

2. Zainstalować flash 11.1.

3. Walczyć z patchem dla libvdpau.

Odnośnie podlinkowanego buga na launchpadzie, dla niektórych modeli kart (szczególnie Geforce 6,7,8) sterowniki 295.40 były tak skopane, że sami developerzy Nvidii pisali żeby ich nie używać. Tam flasz jest "na dokładkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...