Skocz do zawartości

Karta Tv - Czy Da Się Odbierać Kablówkę Na Tunerze Dvb-T?


WalDo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio padla mi moja karta TV na PCI i mysle o zakupie nowej. Niekoniecznie na PCI, chyba nawet chetniej na USB. Jestem niemal zupelnie zielony jesli chodzi o te tematy i nie wiem czy da sie odbierac "normalna" TV kablowa przez dekoder DVB-T.

 

Ostatnio przegladajac oferty zauwazylem Media Tech MT4161 z przejsciówka na zwykly wtyk antenowy. Na naszym forum z radoscia odnalazlem wpis andrew, ze karta "czyta sie" pod Fedora na jadrze 3.3 (→ http://forum.fedora....post__p__157760 ), ale nigdzie nie moge wyszukac informacji czy przez tuner DVB-T da sie ogladac telewizje kablowa (konkretnie UPC, do niedawana Aster, w Warszawie).

 

Jesli taki numer nie przejdzie, to jaki tuner USB polecalibyscie do ogladania kablówki pod Fedora? Czy moze powinienem szukac tunera DVB-C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew. Troche sie chyba zaczynam orientowac w temacie.

Przynajmniej wyjasnilo mi sie (po przeczytaniu FAQ na stronie Media Tech), ze MT4161 kablówki nie odbiera, wylacznie DVB-T.

 

Czyli najprosciej bedzie poszukac podobnej karty PCI do tej która mialem dotychczas i po prostu wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na karcie DVB-T nie da sie ogladac kablówki, ani telewizji analogowej. Zamieszanie moze wynikac z faktu, iz niektóre karty dostepne na serwisach aukcyjnych obsluguja jednoczesnie telewizje analogowa oraz naziemna telewizje cyfrowa, czyli DVB-T. Jednakze sa to odpowiednie karty.

Do odbioru kablówki potrzebujemy karty cyfrowej DVB-C (ciezka sprawa u nas w Polsce, dokladniej jest to wyjasnione w linku podanym przez andrew) lub zwyklej karty analogowej.

Niestety analog jest powolutku wszedzie wylaczany, takze karta analogowa na pewno nie jest opcja przyszlosciowa, jednakze z tego co sie orientuje, najdluzej analog bedzie dostepny wlasnie w kablówkach.

Kolejnym rozwiazaniem jest oczywiscie telewizja satelitarna (tutaj karta DVB-S), ale to juz pewnie inny temat.

 

Podsumowujac: jesli chcialbys ogladac swoja kablówke, to kup zwykla, analogowa karte i najlepiej nie inwestuj duzych pieniedzy lub kup karte, która posiada wbudowany tuner analogowy oraz jednoczesnie cyfrowy DVB-T. Moge podac namiar na takie karty (sam posiadam jedna i sprawuje sie swietnie), jednakze sprawdzony mam tylko sygnal cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienie. W sumie potrzebuje telewizji na komputerze od czasu do czasu, wiec na pewno nie chce ladowac sie w jakies drogie rozwiazania.

Jednak w miedzyczasie pozyczylem sobie inna karte i problem niestety jest nadal. Okazuje sie, ze nie padla karta (a konkretnie dzwiek na karcie) jak podejrzewalem. Na tej pozyczonej karcie tez mam tylko obraz bez dzwieku.

 

Bede musial pokombinowac o co chodzi, bo w sumie nie zmienialem zadnych parametrów a nagle nie dziala. Musial mi jakis update namieszac, bo na swiezo zainstalowanej F17 tez nic z tv nie slychac. Nie jest to równiez problem karty dzwiekowej, bo muzyka gra, filmy na YT dzwiek maja.

Tylko aktualizacje z dobrych kilku dni bede musial sprawdzic.

 

-----------------------------------------

 

Poniewaz andrew slusznie zwrócil mi uwage (→ http://forum.fedora....ge__pid__158391 ), ze temat zbacza znowu w kierunku dzwieku, wiec skupie sie na próbach skonfigurowania systemu. Temat zmiany karty i niuansów DVB-[T,S,C], tv kablowej itd na razie odkladam.

 

Dzieki wszystkim za zainteresowanie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...