Skocz do zawartości

Gnome Shell Brak Niektórych Ikon


czaks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po zainstalowaniu Gnome Shell 3.4.1 nie widać wszystkich ikon na górnym panelu. Brak ikon apletów , głośności , bluetooth, networmanagera. Widać tylko ikonę baterii. Próbowałem przeinstalować pakiety ikon i themes standardowe, zainstalowałem też inne motywy i nadal nie widać tych ikon. Mam też zainstalowany gnome tweak tool, icon manager , dconf.

Nie wiem jak aktywować te ikony w Gnome Shell 3.2.1 wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwórz nowego użytkownika (np. w system-config-users) i zobacz czy tam też problem występuje. Jeśli nie to najszybszym rozwiązaniem jest usunięcie Twojej konfiguracji Gnome (np. ~/.local/share/gnome-shell). Odnośnie rozszerzeń, to te dla Gnome Shell 3.2 nie są kompatybilne z 3.4. Upewnij się czy stosowane przez Ciebie zaktualizowały się do nowszych wersji.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie nowego uzytkownika nie pomoglo. Zapomnialem dopisac ze byl jeszcze problem z chowaniem sie tych pulpitów po prawo. Caly czas ta tacka z dwoma pulpitami byla wychylona. Mozliwe ze to byla wina tych wtyczek z wersji 3.2 , poniewaz mialem ich zainstalowane okolo dziesieciu. Lub cos z obsluga sterowników intela. No cóz Gnome Shell 3.4.1 na moim laptopie jeszcze gorzej dzialalo niz wersja 3.2.1. Obecnie powrócilem do KDE 4.8.3 i nie zaluje. Dziala ono duzo bardziej stabilnie niz to nowe Gnome, choc czasami zawiesza mi sie system i musialem przelaczyc w Efektach Pulpitu w Tryb kompozycji z OpenGL na XRender. Jednak co do konfiguracji ustawien calego srodowiska Gnome Shell dzieli przepasc pomiedzy KDE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wziales 3.4? Z fedory 17? U mnie dziala :) , równiez na intelu, ale mam po prostu Fedore 17. Sprawdz w gnome-tweak-tool czy twoje rozszerzenia sa dostepne. Zapewne nie, wiec popraw im w pliku json wersje na 3.4 i zrestartuj shella. Upewnij sie tez, ze masz zainstalowane NetworkManager-gnome i gnome-bluetooth.

 

Teraz pulpity po prostu jest wychylone jesli masz ich ponad 2 i jest dobrze. Dzieki temu nie musze juz korzystac ze static-workspaces.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te pulpity to teraz standard w Gnome 3.4.1 a ja myslalem ze to jakis problem tylko u mnie. Teraz nie mam jak teraz sprawdzic , poniewaz nie korzystam juz z Gnome Shell. Przenioslem sie calkowicie na KDE 4. A wszystkie pozostalosci po Gnome Shell odinstalowalem by nie miec w systemie zbednych zaleznosci. Mimo to mialem zainstalowane aplety NetworkManager i Bluetooth. Nowemu Gnome trzeba dac jeszcze troche czasu tak jak to bylo na poczatku z nowym KDE4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...