Skocz do zawartości

Nie Bootuje Się - Karta Intel Hd 3000


Jusko

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

 

Laptop to Lenovo B570 ze zintegrowana grafika Intel HD 3000. Rewelacja sprzetowo nie jest, lecz do pracy mi starczy. Zakupilem go wczoraj i pierwsze co, to sciagam Fedore 16. Wszystko byloby ok, gdyby nie blad, uniemozliwiajacy zbootowanie:

 

[drm:ironlake_update_pch_refclk] *ERROR* enabling SSC on PCH

 

Po tym jeszcze:

 

dracut: no root device: sciezka_do_pendriva

 

dropping to debbug shell

 

sh: can't access tty; job control turned off

 

Podobno bug gdzies w systemie i w sieci widac, ze nie tylko ja mam ten problem. Czy macie pomysl na obejscie tematu? Aktualnie jestem nieco w szachu - laptop bez systemu, ja Windows ani nie mam, ani nie uzyam - a Linux (OK, Fedora) strajkuje. W pracy dociagne nowe iso liczac, ze to tylko blad przy sciaganiu, choc sumy kontrolne sie zgadzaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina karty graficznej. Laptop oparty jest na mikroarchitekturze Sandy Bridge, z która nie ma problemów pod Linuksem. Linia dracut: no root device: sciezka_do_pendriva sugeruje, ze problem jest juz z wykryciem i zaladowaniem initramfs. W jaki sposób wrzuciles obraz systemu na dysk usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw iso przez UnetBootin i ten blad. Potem to samo iso poprzez Fedora Live USB Creator i nic sie nie zmienilo. W pracy sciagnalem ponownie iso i nagralem kreatorem USB Fedory - wrócilem z pracy, ten sam blad. Dla bezpieczenstwa pociagnalem jescze iso x86 i zaraz sprawdze. Byc moze wina jest, iz to wersje x86_64, ale w specyfikacji procesora wyraznie widnieje:

 

Instruction Set: 64-bit

 

http://ark.intel.com...che-1_50-GHz%29

 

Jestem troszke rozgoryczony, nie wiem jeszcze w czym jest problem, ale w czyms jest i w sieci widac, ze nie tylko ja mam na intelu identyczny problem z identycznym komunikatem (niestety akurat ja - nie natrafilem na rozwiazanie).

 

Cóz - wypale x86 i sprawdze - jesli bootuje sie na obecnym lapku a nie zbootuje na Lenovo, to Fedora dala ciala w tym momencie (tak, przetestuje rade z poprzednich postów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie doswiadczenia pokazuja, ze najlepiej jest uzyc dd. Tu masz jak to zrobic http://fedoraproject.org/wiki/How_to_create_and_use_Live_USB#Using_dd_for_a_direct_copy czyli wystarczy:

dd if=Fedora-16-x86_64-Live-Desktop.iso of=/dev/sdb bs=8M

/dev/sdb popraw na Twoje urzadzenie (usunie wszystkie dane!). Inna sprawa, ze nawet w wersji live jest uzywany chyba GRUB, który lubi robic problemy na róznym sprzecie. Duzo pewniejszy jest Syslinux. Ewentualnie musialbys zakombinowac z opcjami jadra w tym GRUBie.

Jasne, ze na ten sprzet tylko x86_64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz spinu z x86 bootuje sie. Doinstalowalem jadro PAE i jakos to dziala (choc pracy nie koniec, brak kontroli nad Wi-Fi i nie dziala, bluetooth nie obslugiwany ze skrótu klawiatury, wykrywa juz 3.9 GB RAM - reszta dla karty w procesorze). Niemniej caly czas nie wiem - czyzby iso wersji x86_64 spinu KDE bylo skopane (nie mam innego komputera x86_64 aby sprawdzic)? Sciagne jeszcze raz i wrzuce poprzez DD, ale jesli nawet Fedora USB Creator nie dala rady... A koniecznie chcialbym system x86_64 bo mam wrazenie, ze mimo wszystko lepiej wykorzysta sprzet i RAM niz system x86 z PAE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o wykorzystanie pamieci, ale jesli procesor wspiera 64-bit to powinno sie uzywac takiej wersji. Powodów jest wiele, wydajnosci jest wieksza, podobnie jak bezpieczenstwo, lepsze wsparcie. Kiedys mozna bylo mówic o 64-bitach jako o przyszlosci, teraz juz trudno o procesor niewspierajacy instrukcji 64-bitowych.

Moze spróbuj oficjalnego wydania z Gnome, a nie spin. Jesli ruszy to doinstalujesz sobie KDE i usuniesz Gnome.

 

Co do uruchomienia i oprogramowanie klawiszem wifi i bluetootha to bylo juz tyle podobnych watków na forum, ze bez problemu sa poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociagnalem wydanie DVD - zainstalowalo sie pomyslnie (choc partycja BIOS Boot mnie zagiela na dluzsza chwile). Teraz naprawa pomniejszych niedogodnien i wszystko smiga. Nawet parkowanie dysku na które tak narzekalem jest w normie - dysk nowy, pierwsze 7h na liczniku i ~38 parkowan. Zgodnie z zasada, ze x64 to wiecej zajetej pamieci - fakt, ale ostatecznie mam te 4GB, wiec 1GB zajete na starcie jakos przezyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...