Skocz do zawartości

Fedora 17 - Recenzja, Opinie


piottrek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegos czasu szukam jakiejs rzeczowej recenzji Fedory 17 i znalazlem jedynie to. Co prawda po angielsku ale moze którys z bardziej doswiadczonych uzytkowników sie wypowie o nowej F17 i odniesie do tego co tam mówia? Czy to prawda ze Fedora 17 jest az taka "inna" od innych dystrybucji? Czy to prawda ze nie jest dla kazdego? Co z tym bleeding-edge w Fedorze? Nadal jest tak bardzo widoczne czy powoli zanika? Co ze stabilnoscia Fedory? Moze ktos sie pokusi o wlasna recenzje?

Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nowego w F17 na h-online: http://www.h-online....17-1585254.html

A tu feature list: http://fedoraproject.../17/FeatureList

 

Wydanie jak wydanie, nowe wersje kluczowych komponentów, plus garsc nowosci. No standard, jak w kazdym wydaniu. Nie wiem na czym polega jej innosc, na moje oko to prawie kazda dystrybucja jest taka sama :) Nie do konca tez jest z tym bleeding-edge Fedory, bo Gnome 3.4 pojawilo sie juz marcu, a teraz mamy ostatni dzien maja. Juz dawno zostala wypuszczona nawet wersja 3.4.1, która poprawiala mnóstwo bledów, wiec nie jest to nowosc. Mozna powiedziec, ze normalni uzytkownicy otrzymuja juz system ze sprawdzonym oprogramowaniem.

Ale to chyba dobrze, bo Fedora 17 nie powinna sprawiac tyle problemów co wczesniejsze wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora przy Archu nie jest zadnym bleeding-edge, raczej Red Hatem z paczkami 2 lata do przodu. :) To idealne distro dla ludzi, którzy "wyrosli" na dsytrybucjach z RPM (Red Hat, Aurox, Mandriva) i szukaja w miare porzadnego distra z nowymi pakietami i duzym repozytorium.

 

Ja bym tych gosci traktowal z przymruzenie oka. Zdaje mi sie, ze w miare sie orientuja, ale traktuja temat powierzchownie. Ich piersza recka Gnome Shell bazowala na zrzutkach ekranu i filmikach z gnome.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z instalacjami systemu nie mialem problemów, a uzywam Fedora 64 od nr 8. Z nawyków pracy na Amidze pozostalo mi tworzenie kotalogu "PRACY" (home) na osobnej partycji, pozwalalo mi to bezbolesnie aktualizowac ( a nawet jak zaszla potrzeba instalowac od poszatku) system, bez specjanej obawy o moje prace tam zawarte. Niestety podczas przechodzenia na Fedora 16 i pozniej Fedora 17 spowodowaly utrate mojej zarówno korespondencji jak i ksiazki adresowej. Jednakze tu nie mialem problemów bo najwazniejsze dane zapisalem w osobnym pliku. Problem nastapil podczes aktualizacji systemu z jadra 3.3.4-5 na jadro 3.5.0 i wersje pózniejsze do jadra obecnego tj 3.5.2-1. System z jadrem 3.3.4-5 dziala poprawnie, a po aktualizacji na system 3.5.0 i dalsze Fedora nie dziala. Wyswietla sie "uszkodaony nieczynny kanal 1","PFIFO - lista uaktualnienia bledna" itd itp nie bede tu opistwal wszystkich komunikatów, zreszta musialbym je napisac po angielsku aby nie znieksztalcic znaczenia. W kazdym razie obecnie mocno zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z uslug Fedora na kozysc innego systemu i to tylko ze wzgledu na niedopracowane aktualizacje, gdyz uzywam ten system w moich najpowazniejszych sprawach. Na pocieszenie moge dodac ze Ubuntu zrobil mi o wiele gorsze zamieszanie podczas aktualizacji, ale to juz historia z jego wersja 10.04, pózniej bylo juz dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...