Skocz do zawartości

[Xfce]Czarne Tło, Czarne Napisy


JoleKK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po poszukiwaniach nastepcy Gnome2, wreszcie zdecydowalem sie na XFCE. Niestety juz po 3 dniach dalo mi w kosc i po starcie systemu, na chwile pojawiaja sie tapety (mam drugi monitor po hdmi), a nastepnie tlo staje sie czarne. Mozna by przezyc, ale dzien pózniej taki sam efekt spotkal napisy pod ikonami i obecnie widze tylko takie same ikony i nic wiecej (panele pozostaja bez zmian, programy dzialaja normalnie, problemem jest pulpit).

 

Zmiany w ustawieniach kompozycji/okien/pulpitu nie maja znaczenia. Tlo zawsze jest czarne i napisy tez. Bede wdzieczny za wskazówki, na szczescie WalDo uzywa tego srodowiska, mam wiec spore szanse na pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze Cie zmartwic. Od F17 dalem szanse Gnome 3 i w sumie - po dodaniu kilku rozszerzen - jestem zadowolony :)

 

Co do koloru napisów mialem podobne klopoty w G3. Na poczatku nie wiadomo skad pojawily mi sie czarne tla w menu wszystkich prawie apliakcji a na nich niemal czarne napisy dostepnych opcji i nieco jasniejsze napisy opcji niedostepnych. Lekarstwem okazala sie zmiana motywu biblioteki GTK+ na... xfce-dawn ;) Wczesniej mialem bodajze oxygen-gtk.

 

[EDIT]

Co do samego objawu czarnego tla, to u mnie nie wystepuje - wlasnie sprawdzilem :) Tapety sa widoczne.

Jesli to Cie interesuje, to przyczyna zmiany srodowiska bylo m.in. moje odczucie, ze XFCE nie nadaza za zmianami wprowadzonymi w Gnome, na którego bibliotekach jest oparte. Jesli zalezy Ci na lekkim srodowisku, to moze warto powalczyc z LXDE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, nie spodziewalem sie, ze wskoczysz na G3. Mi w tym srodowisku brakowalo panelu z aktywnymi programami, choc widzialem, ze sa na to jakies rozszerzenia i mozna go juz przywrócic (swoja droga znasz moze nazwe?). Jednak i tak na mojego lapka z GF9200 troche za ciezkie to srodowisko (i ta masa dodatków by wszystko poustawiac). LXDE juz przerobilem, dzialalo swietnie, ale za duzo trzeba bylo robic recznie, od polskich znaków przy logowaniu (Twoja porada :)), po dodanie skrótu do wygaszacza i ustawienia paneli. Po prostu troche za duzo grzebania i o ile lubie takie rzeczy, to po pewnym czasie stalo sie to uciazliwe.

Niestety zmiana motywu nic u mnie nie pomaga, ehh, wciaz czekam na srodowisko idealne, ale chyba sie nie doczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nie spodziewalem, a raczej nie spodziewalem sie, ze tak szybko, bo G3 w sumie mi sie podobalo, ale bylo dla mnie meczace w obsludze - teraz jest OK, dziala dosc plynnie, z rozszerzeniami da sie zyc.

Ciezkie? Nie lekkie, ale na XFCE po zalogowaniu mialem ostatnio chyba ok 340MB RAM zajete a w G3 ok.500MB, wiec róznica niewielka. Mam jakas dosc leciwa juz grafike GF 8400GS i na zamknietych sterownikach dziala niezle.

Rozszerzenia mam zainstalowane lekko, latwo i przyjemnie przez strone https://extensions.gnome.org/ przez która to strone mozna równiez zarzadzac (usuwanie, wylaczanie, setup). Lista uzywanych przeze mnie rozszerzen:

  1. Evil Status Icon Forever by brianhsu - This is a GNOME 3.2 / 3.4 shell extensions that let users have good old applet-like notification area on the top bar and remove built-in status icon of your choice.
  2. Frippery Applications Menu by rmyorston - Replace Activities button with an Applications menu
  3. Frippery Bottom Panel by rmyorston - Add a bottom panel to the shell
  4. Frippery Move Clock by rmyorston - Move clock to left of status menu button
  5. Frippery Panel Favorites by rmyorston - Add launchers for Favorites to the panel
  6. Frippery Shut Down Menu by rmyorston - Replace Suspend menu with Shut Down... and add Suspend/Hibernate to Power Off dialog
  7. User Themes by gcampax

Dzieki 1. mam ikone psi nieukryta poza widocznym ekranem, dzieki czemu wiem, ze mam nowa wiadomosc/rozmowe. 3. - to o co pytales: lista otwartych okien. Przydatne np. ulubione na pasku u góry (5), co ulatwia i przyspiesza uruchomienie najczesciej uzywanych aplikacji, reszta to raczej "upiekszacze" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, przetestuje. Niestety z Gnome3 w F16 byl taki problem, ze przy odpaleniu drugiego monitora, odpalal sie tylko w trybie zastepczym i inaczej nie chcial. No ale kto wie, moze w tej wersji bedzie lepiej i wspólpraca z moim sprzetem jest lepsza.

Tak czy inaczej szybkosc XFCE bardzo mi sie podoba, szczególnie po wymuszonym przejsciu na KDE, gdy w zasmieconej Fedorze juz nic nie chcialo poza nim dzialac na 2 monitorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...