Skocz do zawartości

Jakiego środowiska bądz to menagera okien używam? :)


marcYr

Jakiego środowiska bądz to menagera okien używam? :)  

306 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego ?rodowiska b?dz to menagera okien u?ywam? :)

    • GNOME - bo nie jest KDE :mrgreen:
      152
    • KDE - bo jest tak podobne do Windowsa !!!
      130
    • WindowMaker
      6
    • XFCE4
      18
    • Fluxbox,
      14
    • IceWM,
      3
    • Enlightenment
      4
    • fvwm-crystal
      2
    • Windowsa - bo jest tak podobny do KDE
      4
    • inne ...
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się przyglądając dyskusji postanowiłem dać szanse gnome i go wypróbować. I musze zauważyć, że przypadło mi do serca dużo bardziej niż kde :) sam nie wiem czemu.

[...]

a ja wiem... :D

 

bo GNOME jest kwintesecją 'czynników' które powinny tworzyś idealne środowisko pracy! :mrgreen:

 

[...]

I chyba jednak przy nim zostane :lol:

 

na pewno - z relacją GNOME - KDE jest jak z relacją LINUX - WINDA:

"... nie ma odwrotu ... "

:mrgreen:

 

pozdr

 

PS - a tak na marginesie (dot. Twojego screena i mplayera a`la matrix :P) - jakiego kolory łykasz pastylki???

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość MareviQ

Widze po prostu ze tu ludzie uzywaja takiego srodowiska a nie innego z powodow ideologicznych ktore mi sa najzupelniej obce :D (tak tak ... sa walki Okna vs Pingwin, sa walki Blaszak vs Mac, tu juz widze zalazek walki Stopy z Trybami, ... dobrze ze walka Blaszak vs Przyjaciolka zostala zakonczona.... teraz czeka nas jeszcze walka Mplayer vs Xine, Gadu-Gadu vs Jabber, Golota vs Predator ... chwila, to juz bylo ... whatever ....) Tak czy siak wchodzac na dowolne forum o tematyce poswieconej systemom operacyjnym mamy historie ludzkosci w pigulce :D

 

I ja sie pytam: DLACZEGO?

 

(to pytanie retoryczne: odpowiedz brzmi "Bo jestesmy ludzmi - wez takich jak my 10, postaw kolo drewnianego pudla i kaz im je pchac. 2 bedzie pchalo, 4 ciagnelo, 3 sie pobije, a ostatni bedzie sie czepial ze nie wytlumaczyles mu co ma robic")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja wolę najbardziej Window Makera, a to dlatego, że moim zdaniem jest to najwygodniejsze (i najszybsze) środowisko graficzne. Beside i tak głównie siedzę w terminalu. Prócz tego że KDE i Gnome są wolniejsze to jeszcze za bardzo przypominają Winzgrozę na którą (_jush_ → już) ORT mi się chce shygać :). To jest moje osobiste zdanie. I tak każdy ma swoje zdanie, ale nie powinien być wyścig tylko pomiędzy KDE i Gnome. Dziwię się tylko, że w Polsce mało osób korzysta z innych środowisk graficznych, np. W zachodniej Europie większość wybiera XFCE, Kahakai (nowy, a jaki ma rozrzut :)), WM'a, a KDE i Gnoma praktycznie nie używają. Mimo wszystko nie ma co się spierać które środowisko graficzne jest najlepsze. To przecież zależy od użytkownika i od tego do czego mu linux jest potrzebny. Pozdro dla wszystkich popierających Open Source!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja korzystam tylko z Gnoma [KDE nawet nie zainstalowalem] moze przyzwyczajenie bo nigdy nie mialem ani ie korzystalem z KDE i po prostu mi sie nie podoba - wole proste ale funkcjonalne, a nie przesiakniete bajerami KDE :P

Pozdroofka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W takim razie ja też wrzucę swoje trzy grosze :)

Od początku KDE wydało mi się bardziej konfigurowalne i intuicyjne, ale może rzeczywiście po prostu bardziej przypominało mi Windowsa. Nigdy jakoś o tym nie pomyślałam.

 

Ale mam też takie pytanie, po w miarę dokładnej analizie tego wątku, tak naprawdę nadal nie bardzo widzę różnicę między KDE, a GNOME. Okej, KDE jest bardziej zasobożerne i rozbudowne, przy tym przypomina Windowsa (IMHO nie bardziej niż GNOME 'no ale') - to całe moje wnioski z dyskusji, coś przegapiłam? ;)

Czy to po prostu wynika z tego, że dyskusja ta, to jedna z tych w stylu "co było pierwsze, jajko czy kura?" :))

 

P.S. Chciałam też spytać, dlaczego użytkownik Marcyr może pisać jeden post pod drugim? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Chciałam też spytać, dlaczego użytkownik Marcyr może pisać jeden post pod drugim? ;P

Wydaje mi sie, ze dlatego ze jest chakierem, albo po prostu ma duzo kapeluszy :P

But it's only MHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem oczywiście na gnome :), bo zaskakuej mnie ta lekkość(przy takim rozbudowaniu) i szybkość działanie. Już nie mogę się doczekać gnome 2.8 i wyższych które będą musiały się przeciwstawić środowisku Longhorna. Mam nadzieję ,że walka będzie wyrównana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...